נערכים
נערכיםצילום: זקא

ההכנות להילולת הרשב"י במירון בעיצומן, וגם בארגון זק"א שוקדים בימים האחרונים על ההכנות האחרונות להפעלת מוקדי זק"א במירון בשיתוף פעולה מלא עם צוות הפרויקטור של ההילולה.

כבכל שנה יפעיל הארגון מוקדים ייחודים לאיתור נעדרים וילדים אובדים ופעילות רפואית בשיתוף ארגון חסדי שבתאי.

המוקדים יפעל בשיתוף פעולה עם משטרת ישראל בכל ימי ל"ג בעומר ויסייע להמוני המתפללים לאתר את ילדיהם שאבדו, ומתן עזרה רפואית בשיתוף ארגון חסדי שבתאי. המוקדים ממוקמים במרכז מעלה ההר מירון במתחם זק"א ובמרכז הציר הראשי של מתחם הילולה המרחב (89).

בנוסף לפעילות המוקדים לאיתור ילדים אובדים ומתן טיפול רפואי, מתנדבי הארגון יחלקו עשרות אלפי בקבוקי מים קרים, ובצמוד למוקד יוקם מתחם להטענת מכשירים ניידים ומתחם השבת אבידה וגם נגררת מים קרים לאלפי העולים.

פעילות זק"א במוקדי מירון מיום ראשון בבוקר ועד רביעי בערב, בפיקודו של מפקד זק"א צפון ורב משטרת ישראל מחוז צפון וחוף הרב אנשל פרידמן.

בכל מקרה שבו ילד/מבוגר הולך לאיבוד ניתן להתקשר מכל טלפון למספר *1220* (ללא כוכבית) או להגיע לעמדה, מתנדבי זק"א ומשטרת ישראל יפעלו לאיתור הנעדר.

מוסדות, חסידויות, תלמודי תורה וקבוצות מאורגנות העולים למירון ומעוניינים לקבל "צמידי זיהוי" לילדים לפני היציאה למירון מתבקשים לפנות למספר 052-220-1220.

דובי ויסנשטרן מנכל זק"א: "גם השנה נמשיך ברעיון היצירתי שהתחלנו לפני מספר שנים, במסגרתו יחולקו במוקדי זק"א בציר העלייה המרכזי לציונו של הרשב"י ובמתחם המורחב החדש, עשרות אלפי 'תגי זיהוי' אשר יוצמדו לידי הילדים העולים מירונה, כאשר על התג מופיעים פרטי הילד וכתובת מגוריו עם מספר טלפון של מלוויו הנמצאים במירון.

"כדי להקל על איתור מהיר של ההורים. רעיון יצירתי שהוכח כמוצלח ביותר באיתור ילדים אובדים ובהקניית שקט להורים".

חיים וינגרטן ראש אג"מ זק"א: "כמידי שנה ארגון זק"א יפעיל את מוקדי החירום בתיאום כלל כוחות הפועלים בהר בימי ל"ג בעומר, עשרות רבות של מתנדבים יעבדו במשמרות לאורך כל ימי ההילולא במגוון של שירותים לטובת מאות האלפים העולים מירונה, בתקווה שהימים האלו יעברו בשלום ללא תקלה או פגע".