גלי בת חורין, יו"ר "פורום קפה שפירא" התארחה בפודקאסט של ארגון חותם והסבירה מה מניע את מחאות השמאל נגד הרפורמה המשפטית.

בשיחה שניהלה עם מנכ"ל חותם עמיטל בראלי הסבירה בת חורין מדוע אין דמוקרטיה בישראל וכיצד בג"צ הוא השולט במדינה.

תחילה התייחסה בת חורין לניסיון של ארגוני השמאל לפוצץ את הכנס המשותף של חותם ופורום קפה שפירא שעסק בפגיעה של בג"ץ בערכי המשפחה והסבירה כי "המתקפה על הכנס הייתה של אנשים מוסתים שחושבים שמשתתפי הכנס שונאים אותם. אנשים אלו מושפעים משיח שמאלני רדיקלי מרקסיסטי מהאקדמיות במערב שגורם להם להילחם. זו לא תאוריה, זה מופיע במפורש בהגות שלהם.

''בעצם הפחד הוא מהממסד השמרני אותו הם רוצים לפרק, משם זו מגיע לפוליטיקה והפוליטיקאים פשוט זורעים פחד בציבור שלהם כדי לגרוף הון פוליטי ובסוף אנחנו פוגשים אנשים מוסתים שמפחדים שאם לא ינצחו אותנו אנחנו נשליט טרור כנגד מי שאינו חושב כמונו".

עוד הוסיפה בת חורין, "אני לא מתלוננת על זה שקיללו אותי ביציאה מהכנס שערכנו, אני אדם בוטה מילולית אבל אני לא עושה את זה בשם התקינות הפוליטית, הם מקללים אותי ושונאים אותי בשם אותה תקינות פוליטית, הם רוצים לכפות עלי ועל הציבור את דעתם ואומנתם לתת שירותים גם בניגוד למצפון או לדת שלו, הם כופים את דעתם בשם בחירות והשוויון, הם ניסו לסתום לנו את הפה בשם חופש הביטוי, הם מפגינים למען שלטון בג"ץ בשם הדמוקרטיה".

בת חורין התייחסה גם ליחס של מחנה השמאל לתומכי הרפורמה המשפטית: "הם לא תפסו אותנו עד היום כיריב אמיתי בגלל שלא הופענו באותה עוצמה כמוהם. עכשיו הם מתייגים אותנו כגוש אחד שנתפס כלא אנושי, הם לא חווים אותנו כבני אדם, אני כמי שהייתה 50 שנה בשמאל לא חוויתי את הימין כבני אדם בגלל שהם תמיד ניסו להגיע לפיוס או פשרה או למצוא חן בעיני השמאל. בגלל שהימין לא עמד על שלו השמאל לא חשב לקחת אותו בחשבון".

בת חורין הסבירה עוד בפודקאסט עד כמה עמוקה השליטה של בג"ץ במדינת ישראל ומדוע למעשה הדמוקרטיה בישראל אינה באה לידי ביטוי: "כל האזרחים בישראל הם עבדים נרצעים של בג"ץ, גם השמאל כי הוא חונך לראות בבג"ץ מגן המיעוטים. לבג"ץ לא אכפת מאף אחד, הם פוגע בחיילים, הוא פוגע בנשים, הוא מחנך את כולם לאהוב את העריצות שלו, הימין הוא למעשה האנשים שעדיין לא נכנעו לעריצות של בג"ץ. זה מגוחך לחשוב שאנחנו חיים היום תחת שלטון פרלמנטרי, מי ששולט בכל אספקט במדינה הוא בג"ץ – הצבא, המשטרה, והפרקליטות מצייתים לו, התקשורת מדבררת אותו, אין עליו שום פיקוח, אין דמוקרטיה כעת בישראל".

לסיום בת חורין קראה לתומכי המחנה הלאומי לצאת ולומר את דעתם ללא חשש: "כל אחד מאיתנו יכול לקום מחר בבוקר, לפתוח את הפה, להתגבר על אי הנוחות או על החשש מהכינויים שידביקו לו ולומר את דעתו, מול החברים, המשפחה, במקום העבודה. אם כל אחד יגלה רגע של אומץ וינכיח את דעתו של הרוב שתומך ברפורמה המשפטית ובערכים של המחנה הלאומי זה מה שיוביל לשינוי".