כדורעף חופים
כדורעף חופיםצילום: עיריית בת ים

בת ים על הגל. משרד החינוך בחר בעיר בת-ים לארח את אליפות העולם לבתי ספר בכדורעף חופים לשנת 2023, שתתקיים בישראל החל מהשבוע הבא.

באליפות היוקרתית צפויים להשתתף כ-270 ספורטאים וספורטאיות, מאמנים, ראשי משלחות ומורים מלווים מ-19 מדינות שונות, במה שנחשב לאחת מהאליפויות הנחשבות ביותר של בתי הספר ברחבי העולם.

19 הנבחרות השונות שהעפילו לאליפות, יגיעו לישראל כבר ביום שני הבא כאשר עם הגעתם לישראל יחלו המשתתפים באימונים והכנות לקראת האליפות שתחל מיד למחרת.
בערב התחרות ייערך טקס פתיחה חגיגי באמפי פארק בת-ים במעמד ראש העיר בת-ים צביקה ברוט, המפקח הראשי על החינוך הגופני במשרד החינוך גיא דגן, נשיא התאחדות העולמית לספורט בתי הספר לורן פטרינקה, מנכ"לית העירייה יודפת אפק ארזי, הנהלת העיר, אנשי אגף הספורט בעיריית בת-ים, המפקחים על החינוך הגופני במשרד החינוך, חברי התאחדות הספורט לבתי הספר, ספורטאים מכל המדינות, מאמנים, ראשי משלחות ומורים מלווים.

ביום שלישי יחלו התחרויות כבר מהשעה 9 בבוקר ויימשכו במשך חמישה ימים. האליפות תתקיים בשישה מגרשים פעילים אשר הוכנו במיוחד עבור האליפות, כאשר המשחקים שישוחקו במגרש המרכזי ישודרו באתר One לאורך כל התחרות.

מלבד התחרויות יתקיימו גם אירועי תרבות סביב האליפות, כשבין היתר ייערכו ערב עמים ותרבויות, ערב גאלה וטקסים חגיגיים במהלך האליפות.

בין המדינות אשר העפילו לאליפות ויגיעו לישראל, יהיו: ארה"ב, אוקראינה, ברזיל, מקסיקו, אנגליה, קפריסין, קזחסטן, לטביה, הונגריה, צרפת, אסטוניה, אוסטרליה, טייוואן, קרואטיה, פרו, ניו זילנד, סרביה גרמניה וכמובן המדינה המארחת ישראל.

ראש העיר בת-ים, צביקה ברוט, אמר: "בת-ים על המפה! אליפות העולם בכדורעף חופים לבתי ספר משלבת ערכים רבים שחשובים לנו כעיר: יצירת גאווה ישראלית, חינוך לספורט והבאת העיר למרכז התודעה. זוהי גאווה עבורינו לארח בבת-ים את האליפות, ברצועת החוף היפה ביותר בארץ. אני מודה למארגני האליפות על הבחירה בבת-ים לעיר המארחת ומאחל הצלחה לכלל המשתתפים".

המפקח הראשי על החינוך הגופני במשרד החינוך, גיא דגן הגיב גם הוא לאירוח האליפות בבת-ים, כשאמר: "משרד החינוך גאה לארח בישראל את אליפות העולם לבתי הספר בכדורעף חופים. זוהי האליפות החמישית בעשור האחרון שהתאחדות העולמית לספורט בתי הספר בוחרת בישראל כמארחת הרשמית של טורניר ספורט עולמי, בחירה המעידה על האמון הרב, המעמד והערכה לה זוכה מערכת החינוך הישראלית בעולם, כמערכת המקדמת את ערכי הספורט והחינוך הגופני. אנו רואים באירוע זה כגשר בין בני נוער מרחבי העולם ולהרמת קרנה של מדינת ישראל בעולם. אני רוצה לאחל הצלחה רבה לתלמידים המשתתפים וחוויה מהנה לקהל הצופים".

מנכ"ל התאחדות הספורט, זיו ישראלי אמר: "אני שמח ונרגש לקראת פתיחת אליפות העולם בכדורעף חופים בעיר בת-ים. אנו מצפים לארח כ-19 מדינות מרחבי העולם ובטוחים כי בעזרת שיתוף הפעולה בין הגורמים, האירוע יהיה מכובד, מקצועי וחוויתי".

מ"מ ראש העיר בת-ים ומחזיק תיק החינוך, אלי יריב הגיב על הבחירה בבת-ים כמארחת האליפות היוקרתית, כשאמר: "אנו גאים לארח את אליפות העולם בכדורעף ואת מאות המשתתפים שיגיעו לעיר. בת-ים השתתפה באליפות אירופה וזכתה שש פעמים באליפות הארץ ושבע פעמים בגביע המדינה - כל זה בזכות הפעילות בבתי הספר שהצמיחה שחקנים גדולים שהביאו כבוד וגאווה לעיר".

סגן ראש העיר בת ים ומחזיק תיק הספורט, ירון לוי ברך גם הוא על הבחירה בעיר לארח את האליפות, כשאמר: "כספורטאי בעברי, אני מכיר את החשיבות בקיום אירועי ספורט תחרותיים בעיר ומאושר לראות כיצד אנו ממשיכים לקדם ולשפר את הספורט והתיירות בעיר, זאת לצד ההזדמנות להראות לכל העולם את חופיה היפים של בת-ים".