אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: iStock

מטוס בשדה התעופה ג'ורג' בוש שעמד להמריא מיוסטון לאטלנטה התעכב במשך שעות בטיסה בעקבות לא אחר מאשר נחיל דבורים שהחליט להתמקם בקצה הכנף.

אנג'לי אנג'טי, אחת מהנוסעות בטיסה העלתה לטוויטר תיעוד של הדבורים נצמדות לזנב המטוס ומונעות ממנו לזוז. אנג'לי כתבה כי העיכוב בעקבות הדבורים תסכל את הנוסעים יותר מעיכוב רגיל בעקבות מזג אוויר.

מכיוון שאין נהלים ברורים מה ניתן לעשות במקרה ונחיל דבורים נצמד למטוס, עובדי שדה התעופה לא ידעו מה לעשות והעדיפו לקרוא לדבוראי בשביל שיחלץ את המלכה מהמטוס וכך יעביר מהמקום את הדבורים שיעקבו אחריה. הצעה אחרת שעלתה הייתה לקרוא למדביר שירסס את המטוס ויוריד ממנו את הדבורים.

לרוע המזל, לאחר זמן בו חיכו הנוסעים לפתרון, הקברניט הודיע כי בינתיים לא התקבל אישור לאף אחת מההצעות שהועלו. לדבריו, הדבוראי לא קיבל רשות להתקרב למטוס מתוך חשש שיזיק לו ומאותה הסיבה גם המדביר לא קיבל אישור לרסס את המטוס. החשש מפגיעה לא מאפשר גם להתיז מים על הדבורים וכן לא מאפשר ללוחמי האש להתקרב לאזור ולנסות לפתור את הבעיה.

הקברניט הציע גם להשתמש בעשן שיוצא מאגזוז של אחת המכוניות בשדה על מנת להבריח את הדבורים, אך גם פתרון זה לא היה יעיל במיוחד. לבסוף, לאחר איחור של שעות בטיסה, הוחלט להזיז את המטוס למקום אחר בשדה על מנת להחליט מה יעשו עם הדבורים והמטוס. אמנם, באופן לא מפתיע במיוחד, ברגע שהמטוס הונע כל הדבורים ברחו ממנו והבעיה נפתרה. בסרטון שמראה את רגע ההנעה, ניתן לשמוע גם קול שנדהם מהפתרון הפשוט שנמנעו מלהשתמש בו "כל מה שהיו צריכים לעשות זה רק להניע את המטוס".

לאחר שנחתה בשלום באטלנטה כתבה אנג'לי שהטיסה עצמה הייתה דווקא נעימה מאוד, ושהיא מדמיינת איך הדבורים נהנו מכל האירוע כשהם "צוחקים על כולנו" והצליחו להשבית מטוס שלם על הקרקע למשך שעות.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!