השלט על דלת העירייה
השלט על דלת העירייהצילום: באדיבות

ילדי תלמוד תורה "מוריה" במעלה אדומים תלו יחד עם הוריהם ביום שישי האחרון שלטים בכניסה למבנה העירייה המופנים לראש העיר בני כשריאל, בהם נכתב "מחכים לפתוח יחד איתך את שנת הלימודים הבאה במבנה מסודר וראוי, שיאפשר לנו ללמוד בלי דאגות".

ההורים מסבירים כי היחיד שיכול לפתור את הבעיה עבור הילדים שלהם הוא ראש העיר, כשכל העיניים נשואות אליו.

הקריאה הזו מגיעה לאחר חודשים רבים בהם ממתינים 60 התלמידים והוריהם לקבלת פתרון שיאפשר להם לפתוח את שנת הלימודים הקרובה במבנה מסודר, לאחר שנים שבהן נדדו בין מבנים ארעיים.

תלמוד תורה ''מוריה'' יפתח את שנתו השביעית בשנת הלימודים הקרובה, כשההורים תולים את כל התקוות בראש העיר בני כשריאל: "רק הוא יכול להבטיח שעשרות הילדים שלנו, תושבי העיר, יפתחו את השנה הבאה במבנה מסודר. התלמוד תורה שלנו רק הולך וגדל, ומביא כבוד רב לעיר מעלה אדומים ולמשפחות רבות שמבקשות מסגרת דומה".

"מוריה" הוקם לפני כשש שנים. מדובר במסגרת חינוכית לבני כיתות א'-ו', בעלת קוד מוסד ממשרד החינוך, שהוקמה תחילה כבית ספר צומח. היום לומדים בתלמוד תורה 60 תלמידים מהמגזר הדתי לאומי שמבקשים מסגרת של לימודים תורניים יחד עם לימודי חול.

במהלך השנים נאלץ תלמוד התורה להתמודד עם קשיים רבים שאיימו על המשך דרכו. לאורך השנים הם נדדו בתחנות רבות, החל מעזרת נשים בבית כנסת, ומשם למחסן של חנות, אך הילדים המשיכו ללמוד בכל התנאים.