מדייטים כושלים לחתונה
מדייטים כושלים לחתונהשאטרסטוק

פעם, בזמנים רחוקים, היו לעת ערב כל אנשי ונשות הקהילה והשבט, יושבים סביב המדורה. וליד מדורת הנשים, נשים העבירו מאם לבת מין סוד כזה של כוח, עוצמה נשית. סוד שנלחש באוזן מאחת לשניה. סוד שנשות מצרים בשיא השעבוד של פרעה הבינו אותו. ושאנחנו בעולם המודרני שכחנו להעביר.

הסוד הזה קשור ליסודות של הטבע. כולנו – כל בני האדם מורכבים מיסודות הטבע. לכל אחד ואחת מאיתנו יש כוח דומיננטי. ויכולים להיות לנו גם כוחות משניים. הכוחות בטבע הם מים, אדמה, אש ואוויר. אדם בעל יסוד אש דומיננטי הנו אדם בעל עוצמה, כריזמטי, מלא באש ותשוקה לחיים. מלא באנרגיות ובפעילות. אדם בעל יסוד מים דומיננטי הנו אדם עם נפש של מטפל. זהו אדם שזורם עם החיים, שיודע לייצר רוגע וזרימה נפשית לעצמו ולאחרים. אדם בעל יסוד אוויר דומיננטי הנו אדם רוחני, פילוסוף, אדם שהוגה וחולם ולומד. ואילו אדם עם יסוד אדמה דומיננטי הנו אדם שמחובר לקרקע, יש לו יכולות טכניות ומעשיות. הוא אדם מאד רציונלי שמוריד כל רעיון למעשה.

כל אדם מורכב מיסוד דומיננטי, אך ליסוד הדומיננטי מצטרפים בדרך כלל עוד יסודות שהאדם מפתח במהלך חייו. בדרך כלל כשבאים לבחור בן זוג או בת זוג מחפשים מישהו שיש לו יסוד דומיננטי ששונה מאיתנו, אבל שיש לו יסוד משני דומה לשלנו. ההגיון שבכך הנו שאם נמצא אדם שהוא בדיוק כמונו – הזוגיות תהיה משעממת. אך באותה מידה אם נמצא מישהו שאין לו יסוד שלנו בתוכו – החיבור יהיה קשה מדיי. יהיו שפות שונות מדיי בבית.

אך מעבר ליסודות האישיים לכל אדם. יש לנשים עוד יסוד קסום שטבוע בכל אשה. יסוד האדמה. האדמה – אמא אדמה, הנו סוד הקסם הרחמי שיש לנשים. כמו האדמה יש לנשים יכולת להכיל ולספוג גשם. יכולת לחבק ולתת מקום לצמחים להתפתח. וכמו נשות מצריים שדווקא בשעת הסכנה הן היו מאד מקורקעות והחלטיות ולא התייאשו, כך גם לכל אשה יש יכולת מופלאה להיות מאד ממוקדת ומחוברת לאמת שלה. וכך גם להשפיע ולמשוך את השפע שלה אליה.

בעולם שלנו המודרני – משהו בטשטוש הזהות הגברית ונשית, השכיח את החיבור הטבעי הזה בתוכנו ליסוד האדמה. ונשים איבדו משהו בביטחון העצמי שלהן בעצמן, בגוף האדמתי והארצי שלהן, ובכוחן. וכך גם הקושי למציאת בן/בת הזוג עולה בהתאמה. כמו שויניקוט התאורטיקן כתב – ככל שהעצמי שלנו יותר אמיתי, ויותר מחובר לעצמי העמוק כך נוצר ביטחון ואמון עצמי, ככל שהעצמי יותר כוזב ולא מחובר כך האמון העצמי והביטחון יורדים.

לא פלא אם זאת שנשים מחפשות מחדש להתחבר ליסוד הזה דרך סדנאות של חיבור לגוף ולעצמן. חיבור מחדש ליסוד האדמה שטבוע בכל אשה יכול לעזור לכל אחת להיות מגנט לשפע. השאלה העיקרית היא האם גם את תרשי לעצמך מחדש לחבור לסוד הכוח הנשי שנלחש לכל אשה אי אז במדורת השבט.

***

ד"ר ציפי ריין, מנבחרת המאמנים של פרויקט 252, תעביר וובינר ייחודי לבנות ביום ראשון הקרוב (14.5) בשעה 20:00, בנושא: "איך למגנט גברים בעזרת הנשיות שלך". להרשמה ללא עלות לחצו כאן.