שרה ארמוביץ
שרה ארמוביץצילום: שמרית בנימין

האם כל רצון שלנו יגיע לידי מימוש? הביטוי "אין דבר העומד בפני הרצון" לא מופיע במקורות, בזוהר הקדוש מופיע משפט דומה: "כל מלין דעלמא לא תליין אלא ברעותא", שפרושו: כל הישג בעולם תלוי קודם כל בכוח הרצון.

המשפט הזה מעמיד את חשיבות הרצון בחיים שלנו. כל יזם, בעל עסק או יועץ בתחום מסוים יודע שהשלב הראשון בכל מטרה היא בירור הרצון האמיתי, אל תדלגו על שלב הרצון.

"כל מי שיש לו למה ברור יוכל לנצח כל איך"
אז איך מתקדמים לכוון המטרה שהצבנו לעצמנו?
ובמיוחד לכוון בניית זוגיות, כשהדברים לא הולכים, כפי שהיינו רוצים.

כלל ראשון - מה אנחנו רוצים?
כשאנחנו מדברים על רצון צריך לדבר עליו באופן חיובי. כולנו יודעים 'לשרוק' מהר מה לא טוב, מה אנחנו לא רוצים. כיום, ידוע ומוכח, ברוב שיטות החשיבה והמודעות, שדיבור שלילי לא מקדם אותנו כלל.

המוח והחשיבה שלנו עובדים יותר טוב עם הצד החיובי. לכן חשוב שנברר לעצמנו מה אנחנו רוצים? לפרט את זה לפרטים, להוסיף ולשאול למה זה חשוב לנו? לחזור ולעיין בזה כל כמה זמן מחדש.

כלל שני – בלי להיתקע בנקודה.
אחת הטעויות שאנחנו עושים היא: התמקדות מוגזמת בנקודה מסוימת, נתקעים ולא זזים.

לדוגמא: אופן מחשבה של "רק את זה אני רוצה!" אני משתפת אתכם אישית, בתור רווקה בעבר ננעלתי כמה שנים על בחור מסוים. רק אותו רציתי. ב"ה השתחררתי מזה וזכיתי להכיר את בעלי. בדקו אולי גם אתם נתקעתם

כלל שלישי – עד כמה הרצון שלנו שלם?
הרבה אנשים אומרים - אני רוצה אבל... למשל: "אני רוצה להתחתן, אבל למה נצמדים אלי כל הבחורים סוג ב" או "אני רוצה להתחתן, אבל לא אוכל לעשות מה שבא לי" "אני רוצה להתחתן, אבל איך אסתדר כלכלית" ועוד... אלו רק כמה דוגמאות מתוך רשימה ארוכה של "אבל-ים" שאני שומעת.

לחדד את הרצון זה אומר להגיד "אני רוצה להתחתן" נקודה. לשחרר את ה"אבל-ים" לאחר הרצון החזק הצעד הבא הוא: מה אני מוכן/ה לעשות בשביל זה?

בונוס קטן - לכל הכלים הנ"ל, חשוב מאוד לצרף תפילה לבורא עולם, שיראה לנו את הדרך לכוון החתונה.

*****
במסגרת פרויקט 252 תתארח (ביום רביעי) שרה אברמוביץ, מאמנת אישית נשים ליחסים טובים ויצירת זוגיות ותרחיב בנושא איך נוכל לקיים "אין דבר העומד בפני הרצון". להצטרפות לפרויקט 252 לחצו כאן.