אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: ISTOCK

פרקליטות מחוז מרכז הגישה לבית המשפט השלום בנתניה כתב אישום נגד ניסים מנדלר (48) מנתניה, זאת לאחר שרכבו אשר שימש בין היתר את מור מסיקה, הורד מהכביש שלוש פעמים לאחר שמוגן באופן בלתי חוקי ועבר טסט במרמה.

מכתב האישום שהגיש עורך הדין עומרי גיל עולה כי בחודש ספטמבר 2021 מנדלר רכש רכב מסוג טיוטה לנד קרוזר. בסמוך לכך בוצעו ברכב שינויים מבניים באופן בלתי חוקי כך שבין היתר הותקנו בו אמצעי מיגון שונים, וחלונות הרכב הוחלפו בחלונות ממוגנים שחלקם לא ניתנים לפתיחה.

מספר חודשים לאחר מכן הרכב הממוגן נתפס על ידי המשטרה והוצאה לגביו הודעת איסור שימוש למשרד הרישוי בעקבות השינויים המבניים הלא- חוקיים שבוצעו בו.

זאת ועוד, מכיוון שמנדלר ידע שבשל אותם שינויים הרכב לא יצלח את מבחן הרישוי, השיג רכב שדומה לרכב הממוגן והתקין לו לוחית זיהוי עם מספר הרכב הממוגן. מספר ימים לאחר מכן הרכב הובא למכון רישוי בהרצליה וצלח את הטסט כך שמנדלר או מי מטעמו קיבלו עבורו רישיון רכב.

בהמשך לכך, במהלך שנת 2022 הרכב הממוגן הורד מהכביש על ידי המשטרה פעמיים נוספות, פעם אחת כאשר מור מסיקה נהג בו, ופעם שנייה בעת ישב במושב האחורי.

כתב האישום מייחס לנאשם ביצוע עבירות של שינוי זהות של רכב או חלקי רכב בצוותא חדה וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות בצוותא חדא. לצד כתב האישום הגיש עורך הדין גיל בקשה לחילוט הרכב הממוגן.