איתמר בן גביר
איתמר בן גבירצילום: Flash90

טוביה סמוטריץ', אחיו של שר האוצר ויו"ר מפלגת הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ', ביקר היום (שלישי) בחריפות את מפלגת עוצמה יהודית והשר איתמר בן גביר שהודיעו כי יחזרו להצביע עם הקואליציה לאחר חיסול בכירי הג'יהאד האיסלאמי ברצועת עזה.

סמוטריץ' כתב בחשבון הטוויטר שלו: "בבחירות הקודמות הייתי מאוד נגד ובכל זאת הבנתי גם את השיקול הנגדי ואת גודל השעה, אבל בבחירות הבאות אני כנראה לא אצביע שוב למפלגה שבן גביר יהיה חלק ממנה. נכון שלא ציפיתי להרבה אבל כן ציפיתי לכל הפחות לרמה מינימלית של אחריות למדינה שתגבר על האדרת העצמי. אבל הוא פשוט לא מסוגל להתאפק".

כאמור, סיעת עוצמה יהודית הודיעה בצהריים כי "בעקבות קבלת עמדתנו והמעבר מהכלה להתקפה בסיכולים הממוקדים של בכירי הג'יהאד האיסלאמי נחזור להצביע עם הממשלה. יש לקוות שההתקפיות תישמר לאורך זמן".

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, אמר: "אני מברך את ראש הממשלה על הפעילות היזומה בעזה. מדובר בהתחלה יפה. הגיע הזמן לשינוי המדיניות בעזה".

בוועידת 'ישראל היום' ותנועת הביטחוניסטים אמר בן גביר "יש לנו מניות במבצע הזה אבל אני לא מחפש קרדיט. המבצע הלילה קרה אחרי שאני מדבר על סיכולים ממוקדים. אני נותן ציון טוב מאד ליואב גלנט על המבצע הזה".

תיעוד: החיסולים האחרונים מעזהדובר צה"ל

בתוך כך, מפלגת רע"מ והתנועה האסלאמית פרסמו בצהריים (שלישי) הודעת גינוי לחיסול שלושת בכירי הג'יהאד האיסאלמי ברצועת עזה, במכת הפתיחה של מבצע ''מגן וחץ''.

בהודעת רע''מ נאמר: ''מגנים את תקיפת ממשלת נתניהו-בן גביר בבתי המשפחות בעזה והרג הנשים והתינוקות כדי לפתור את המשברים הקואליציוניים''.