אמיר אוחנה בפרלמנט האיטלקי
אמיר אוחנה בפרלמנט האיטלקיצילום: Salvatore Arnone

יו"ר הכנסת אמיר אוחנה השתתף היום (שלישי) בדיון במיוחד של ועדות החוץ והביטחון משני בתי הפרלמנט באיטליה, שנערך לרגל ביקורו.

הוא התייחס למבצע "מגן וחץ" בעזה והסביר את נחיצותו. "בכירי הג'יהאד האיסלמי שסוכלו לפנות בוקר היו עסוקים מבוקר עד ליל בפעולות טרור נגד ישראל ואזרחיה, בחסות איראן. ישראל פתחה במבצע ממוקד נגדם ונגד ארגון הטרור הקיצוני במסגרתו פעלו, כדי להשיב את השקט לתושבי ישראל ולמנוע הסלמה ביטחונית בשטחה".

"כל טרוריסט, הפועל כנגד ישראלים או יהודים, חייב לדעת שדמו בראשו ויומו יגיע", הוסיף.

לדבריו, "רק לפני כמה ימים נורו יותר ממאה רקטות מעזה לעבר אזרחים ישראלים, אין מדינה בעולם שתוכל לסבול מצב כזה. זו משמעות הפעולה אליה יצאנו היום. הפעם היה זה הגיהאד האיסלאמי, שממומן באופן מלא על ידי איראן, שהיא האיום המשמעותי על ישראל ועל העולם החופשי כולו".

חבר מפלגת השלטון פראטלי ד'איטליה, עמנואל לופרפידו, ביקש להביע סולידריות עם ישראל המתמודדת עם פעולות הטרור, וקרא להעמיק את הקשרים עמה בכל התחומים: "שתי המדינות חולקות ערכים דמוקרטים וצריכות לעבוד בשיתוף פעולה".

סגן נשיא ועדת החוץ וחבר מפלגת לגה, פאולו פורמנטיני, אמר כי "על ישראל יש איום מתמיד ואיטליה תמיד עמדה לצד ישראל גם במקרים של אנטישמיות חדשה כלפיה. העולם החופשי צריך להיות מאוחד, ואנו יכולים ללמוד רבות מישראל, כולל בנושאי שינוי אקלים ומים".

חבר מפלגת פורצה איטליה, אנדראה אורסיני הוסיף: "אני מאמין שישראל היא חלק מאיתנו ואנו חלק מישראל". הוא שיבח את הדמוקרטיה הישראלית – "המדינה היחידה באזור בה ערבים יכולים לבחור בחופשיות את נציגיהם". הסנאטור קלאודיו בורגי ממפלגת לגה הביע תקווה ששת"פ האנרגיה עם ישראל יעמיק: "בתחום הגז, ישראל עשויה להיות שותפה אמינה יותר ממדינות אחרות, וצריך להעמיק את הקשרים המסחריים עמה".