הרב יעקב אריאל
הרב יעקב אריאלצילום: עופר עמרם

הרב יעקב אריאל, מזקני רבני הציונות הדתית, סיפר לערוץ 7 על הוועדה בראשותו שתקבע את זהות הרב הציוני דתי בבחירות לרב הראשי האשכנזי לישראל.

"אנחנו בעיצומו של תהליך ההקמה. עדיין אינני יודע סופית את הרכב הוועדה", אומר הרב אריאל.

הוא מוסיף, "כשזה יהיה מוכן, הציבור ידע. יהיו רבנים מכל קצות הקשת, מגוון כמה שיכול לעשות את זה, מגוון של הציבורית הדתית על גווניה השונים. משתדלים שיהיה מגוון כמה שאפשר". הרב אריאל מדגיש לסיום כי בוועדה "לא יהיו פוליטיקאים".

הרב אליהו רחמים זיני, נשיא ישיבת ההסדר והגבוהה אור וישועה בחיפה, אומר בשיחה עם ערוץ 7 כי הדיל בין ש"ס למפלגת ציונות הדתית, לפיו ש"ס תתמוך במועמד מפלגת הציונות הדתית לרב האשכנזי הראשי ומפלגת הציונות הדתית תתמוך במועמדה של ש"ס לראשון לציון - אירוני.

"האירוניה שבדבר היא שהעולם הציוני דתי לוחם כדי שהרב האשכנזי יהיה ציוני דתי והרב הראשי הספרדי יהיה חרדי, כאשר רוב הקהילות האשכנזיות היו אנטי ציוניות דתיות וכל הקהילות הספרדיות היו ציוניות. אתה רואה את האירוניה? אנחנו חיים במציאות קפקאית לחלוטין", אומר הרב זיני.

הוא מוסיף כי "המציאות היא פשוט מגוחכת, כיוון שכל הציבור הספרדי בעבר היה ציוני דתי ולצערנו חלקים גדולים של הציבור האשכנזי היה אנטי ציוני, וממנים רבנים ראשים בהיפך גמור מהמציאות הזו. זה מראה עד כמה מדינת ישראל שיבשה מוחות והופכת מציאות מהקצה לקצה".