ידיעות אחרונות
ידיעות אחרונותצילום: Moshe Shai/Flash90

בעיתון 'ידיעות אחרונות' סיקרו את ההרוגים הפלסטינים מפעילות כוחות צה"ל ברצועת עזה תחת הכותרת "10 הרוגים חפים משפע".

הכתבה עוררה סערה ברשתות החברתיות והיו מי שכינו את העיתון "אל ג'זירה בעברית". בכותרת נוספת נכתב כי "ארבעה ילדים וארבע נשים שילמו בחייהם".

תושב לוד מאיר ליוש כתב: "כשיגידו לכם ש'נהרגו חפים מפשע' בתקיפה אתמול בעזה, תזכרו שאחד מהמחוסלים אתמול בעזה הוא ג'יהאד ע'אנם שתכנן את הרצח המזעזע של טלי חטואל וארבע בנותיה בציר כיסופים בשנת 2004".

הכתבה בידיעות
הכתבה בידיעותצילום מסך

בחשבון הטוויטר של ארגון 'תורת לחימה' נכתב: "במבצע 'עלות השחר' בתקופת ממשלת לפיד נהרגו 18 אזרחים מאש צה"ל. אז לא ראיתם כותרות בסגנון BDS בערוץ 13 ובידיעות אחרונות. המסקנה: לא אכפת לשמאל הפרוגרסיבי מערבים, גם מיהודים לא אכפת להם ואת זה ידענו מזמן. אכפת להם דבר אחד - כוח, הון ושלטון".

גולש אחד כתב כי "אין עיתונות יותר עויינת מעיתונות ישראל", וגולש נוסף כתב: "אפשר לקפל הכל ולסגור את המדינה, השמאל איבדו את זה סופית, מעכשיו זה רק עניין של זמן".

אתמול בערב נמתחה ביקורת קשה על חברת החדשות של ערוץ 13 בעקבות הכותרת שהופיעה במהדורה המרכזית המאשימה את ראש הממשלה בנימין נתניהו בהריגת נשים וילדים ברצועת עזה.

"באישור ראש הממשלה - נשים וילדים נהרגו בתקיפה הלילה", בישרה הכותרת שמבשרת על חיסול המחבלים ברצועת עזה. לצידה נכתב "כבר לא כירוגי", כדי לטעון שהפעולה הצבאית בוצעה לכאורה בידיעה שייהרגו גם עזתים בלתי מעורבים.

''כותרת מזעזעת'', הגיבה ח"כ קטי שטרית מהליכוד. ''לצערי השנאה לראש הממשלה בערוץ הזה מעבירה אותם על דעתם. שום דגל בצד לא יכסה על החרפה הזו. תתביישו''.

ח"כ מיכל וולדיגר מסיעת הציונות הדתית אמרה: ''עם כאלה כותרות מי צריך אויבים. אמירה שקרית שפוגעת בחוסן הלאומי''. הפרשן הפוליטי של חדשות 12 עמית סגל תקף: ''אפשר להדביק דגל ישראל על המסך ואפשר לנסח כותרות בשירות ה-BDS, פשוט ביחד זה לא כל כך עובד''.

בחדשות 13 התנצלו ומסרו: ''הכותרת שהופיעה במסגרת המהדורה המרכזית נוסחה בצורה לא ראויה ובאופן לא נכון ומטעה. אנו מתנצלים על כך בפני צופינו''.