סגן עדן מרואלי סמ"פ מבצעית בגדוד צבר
סגן עדן מרואלי סמ"פ מבצעית בגדוד צברצילום: ערוץ 7

עדן מרואלי, סמ"פ מבצעית בגדוד צבר, התופס כעת קו בדרום, מספר לערוץ 7 על המתיחות המבצעית בה מצויה הפלוגה והגדוד, ברקע מבצע "מגן וחץ".

סגן מרואלי מתאר את הפעילות המבצעית של הפלוגה שלו, "בשגרה ובחירום התפקיד שלנו זה לשמור על תושבי עוטף עזה. אנחנו ערוכים עם הציוד הקרבי לכל תרחיש. יש פה חיילים שגרים באזור הדרום ואנחנו כאן בשביל המשימה הזו. הגדוד בקשר רציף עם הרבש"צים של היישובים ואני קורא לכולם להשמע להוראות פיקוד העורף".

בתגובה למוכנות הכוחות לקראת כניסה קרקעית אפשרית אמר "גדוד צבר מתכונן לקראת כניסה. עושים מה שאפשר כדי להיות הכי מוכנים שיש בהינתן הפקודה על כניסה קרקעית. גם לי יש משפחה שכעת במרחבים מוגנים, מה שמחזק אותי זה שאני מגן עליהם בתפקיד שלי כאן".

מטחי רקטות נורו היום (רביעי) מרצועת עזה לעבר ערי המרכז, השפלה והדרום. בין הערים בהן נשמעו אזעקות: תל אביב, רמת גן, גבעתיים, בת ים, חולון, אזור, ראשון לציון ופלמחים. כן זוהו יירוטים באשדוד, יבנה, גן יבנה, אשקלון, נתיבות, שדרות ויישובי עוטף עזה.

אזעקות נשמעו גם ביישובים בעמק האלה, באזור בית שמש. בערים במרכז, כמו תל אביב, ראשון לציון ואור יהודה, קראו להורים לאסוף את ילדיהם ממסגרות החינוך.

נכון לשעה זו לא דווח על נפגעים כתוצאה מהמטחים, אולם התקבלה פגיעה בבית ברחוב אבוחצירא בנתיבות. כמו כן, כמה רקטות נפלו בשטחים פתוחים, בין היתר סמוך לפלמחים ולרמלה.

לפי דובר צה"ל, זוהו בסך הכול 270 שיגורים, בהם 205 חצו לשטח הארץ. זוהו שלוש נפילות, ו-62 יירוטים של כיפת ברזל. לראשונה, במהלך המטח שנורה לעבר גוש דן, בוצע יירוט מוצלח במערכת "קלע דוד", מערכת ליירוט רקטות, טילים לטווח בינוני-ארוך וכטב"מים. אחת מהרקטות פגעה בבית בשדרות. עוד הוסיפו בצה"ל, כי הותקפו 53 מטרות של הג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה.

דובר צה"ל דניאל הגרי אמר כי בצה"ל פועלים באופן ממוקד נגד הג'יהאד האסלאמי. "תקפנו את הבכירים שלו והפעילים שלו שניסו לבצע ירי לעבר שטח מדינת ישראל וכך נמשיך לעשות", אמר לכתבים, "אם הוא ימשיך לירות - הוא ימשיך לשלם מחיר כבד".