כהנא ופרוש בסיור במירון בשנה שעברה
כהנא ופרוש בסיור במירון בשנה שעברהצילום: דוברות

יממה לאחר שאירועי הילולת הרשב"י במירון הגיעו לסיומם בהצלחה גדולה, לערוץ 7 נודע כי בין השר הממונה על מירון מאיר פרוש לשר לשעבר מתן כהנא התקיימו שיחות רבות ומפגשים בנוגע לניהול ההילולה.

כהנא, שניהל את אירועי מירון בשנה שעברה, נקרא אל הדגל על ידי השר מאיר פרוש, שביקש ללמוד מהניסיון שלו כדי שהאירוע השנה יעבור בצורה הטובה, השמחה והבטוחה ביותר.

נציין כי בשנה שעברה, שנה לאחר האסון הכבד שגבה את חייהם של 45 חוגגים, מתווה ההילולה הגביל את כמות העולים להר מירון לכ-100 אלף בני אדם. היות והמתווה של כהנא לא זכה לשיתוף פעולה מהמגזר החרדי, האירוע הסתיים אומנם ללא חריגים אך הציבור היה מאוכזב מכישלון המתווה וציינו כי במירון הייתה חסרה השמחה.

השנה, השר פרוש ששמר על קשר הדוק עם כהנא עוד מהימים שניהל את האירוע במירון וחטף על כך מחבריו חברי הכנסת החרדים, בחר להתייעץ איתו כדי שהאירוע השנה יעבור בצורה חלקה ובטוחה.

כהנא מצדו, שמח לשתף פעולה ויחד עם השר פרוש הוא עבר על המתווה המתגבש, ייעץ מניסיונו, כל זאת כדי שהעולים למירון יהנו מחוויה רוחנית וגשמית בבטיחות מקסימלית.

גורמים המעורים בפרטים אמרו לערוץ 7 כי השר פרוש ראה בכהנא שותף בקבלת ההחלטות ואילו כהנא הרבה לפרגן לשר על ניהול נכון ומצויין של אירוע כה מורכב שכאמור הסתיים בהצלחה גדולה.