זירת הפיגוע בשמעון הצדיק
זירת הפיגוע בשמעון הצדיקצילום: דוברות המשטרה

בתום חקירה משותפת של משטרת ישראל ושירות הביטחון הכללי הוגשה הצהרת נגד תובע נגד המחבל בן ה-15 משכם שביצע פיגוע ירי בשכונת שמעון הצדיק בירושלים בחודש שעבר. בימים הקרובים יוגש כתב אישום נגד המחבל.

בשבועות האחרונים ניהלה היחידה המרכזית של מחוז ירושלים יחד עם שירות הביטחון הכללי את חקירתו של המחבל שגרם במעשיו לפציעתם של שני יהודים באורח בינוני עד קשה. המחבל הצעיר נמלט מיד לאחר המעשה והודות למצוד מהיר בעקבותיו שערכו גורמי הביטחון ויחידות מיוחדות, הוא נלכד כבר למחרת הפיגוע.

במהלך השבועות האחרונים הוארך מעצרו כמה פעמים ואמש (רביעי) הוגשה נגדו הצהרת תובע לקראת כתב אישום.

ב-18 באפריל מעט לאחר השעה 7:00 בבוקר הגיע המחבל אל צומת הכניסה לשכונת שמעון הצדיק, שם הבחין ברכב ובו שני יהודים, ופתח בירי לעברם מנשק מאולתר מסוג "קרלו" שהיה ברשותו.

בשלב מסוים, ככל הנראה בשל תקלה בנשק, הפסיק המחבל את הירי והחל נמלט תוך שהוא משליך את הנשק בצד הדרך מאחורי מסתור. ונהג הרכב הנפגע המשיך בנסיעה מהמקום אל רחוב סמוך לשם הוזעקו צוותי רפואה. כוח משטרתי ששהה בסמוך הגיב במהירות לאירוע והחל בבירור פרטים ראשוניים, הזעקת כוחות נוספים ובסריקות אחר המחבל שנמלט.

צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

במהלך הסריקות, אותר על ידי השוטרים כלי הנשק שבו בוצע הירי והוא נבדק על ידי חבלני המשטרה והזיהוי הפלילי של מחוז ירושלים ומעבדות משטרת ישראל.

בהמשך, ותוך שיתוף פעולה אדוק בין גופי הביטחון שכלל בין היתר פעילות איסוף מודיעינית מקצועית ומעמיקה, נודע מסלול בריחתו וכבר ביום למחרת, בפעילות כוחות מיוחדים של ימ"מ, מג"ב ושב"כ המחבל נעצר באזור מגוריו בשכם והועבר לחקירה משותפת של ימ"ר ירושלים ושב"כ.

בימים האחרונים הושלמה מלאכת החקירה וממצאיה הועברו לידי הפרקליטות שמטעמה הוגשה אתמול כאמור, הצהרת תובע על הכוונה להגיש כבר בימים הקרובים את כתב האישום נגד המחבל.