קרומבי וצור
קרומבי וצורצילום: אופירה וברקוביץ', ערוץ 12

ברל'ה קרומבי שיזם את "הפגנת המיליון" בעד הרפורמה המשפטית שיגר מכתב התראה לפני תביעה ליועץ התקשורת רונן צור בדרישה כי יחזור בו מטענתו אותה השמיע בתוכנית "אופירה וברקוביץ'" בערוץ 12 לפיה קרומבי תכנן את רמיסת השלט בהפגנה ועליו תמונות של שופטי בג"ץ.

קרומבי דורש מצור להתנצל על דבריו ולפצות אותו ב-100 אלף שקלים.

במכתב ששיגר קרומבי באמצעות משרד עורכי הדין "בן ארי מרנס תכלת ושות'" הוא מפרט את ההאשמות אותן הטיח בו צור במהלך השידור בערוץ 12: "ביום 5.5.23 התארחת בתוכנית 'אופירה וברקוביץ'' ביחד עם מרשנו לשיחה בענייני ההפגנות בעד ונגד הרפורמה במערכת המשפט. כשניתנה לך זכות הדיבור, הטחת האשמות חמורות כלפי מר קרומבי בזו הלשון: 'בינתיים מי שלקח את שופטי בית המשפט העליון והזמין אנשים לדרוך להם על הראש זה אתה'.

''מיד עם העלאת הטענה המקוממת, נזעק מרשנו והכחיש את ההאשמות תוך שציין כי מדובר בהאשמות שקר. חרף זאת, אף לאחר ההכחשה בחרת לשוב על האשמת השווא בשידור פעם נוספת: 'זה הטרור שלך... אתה ארגנת את ההפגנה, שמת את הכרזה והזמנת אנשים לדרוך', וכן - 'ראיתי את הערכים שלכם לדרוך על ראש של שופטים ולהגיד שהשופטים זה שותפים של אנסים ורוצחים'", נכתב.

במכתבם ציינו עורכי הדין כי לדבריו של צור הייתה חשיפה נרחבת מה שהגדיל את הפגיעה בשמו של קרומבי שמכחיש את דבריו של צור מכל וכל: "הדברים הפוגעניים שנאמרו על ידך שודרו בשידור חי, בתוכנית בעלת חשיפה נרחבת ביותר - רייטינג של 9.5 אחוזי צפייה במשקי בית בכלל האוכלוסייה המוערך ב-214,000 משקי בית על פי נתוני הוועדה הישראלית למדרוג ובכך הועצמה הפגיעה בשמו הטוב של מרשנו. למען הסר ספק, מרשנו לא הזמין אף אדם לדרוך על הכרזה המדוברת. כל ניסיון לייחס למרשנו כוונת מכוון או הזמנה לדרוך על תמונות שופטים הוא ניסיון נואל שקרי ועקלקל להכפיש ולבזותו תוך שימוש בשקרים בוטים – והכל מתוך מטרה פוליטית ברורה".

עוד ציינו עורכי הדין את הנזק שנגרם לקרומבי בעקבות טענותיו של צור: "להכפשות שקריות מסוג זה יש מחיר כבד מנשוא, ביחוד עבור מרשנו אשר האמון הציבורי בו מהווה אבן יסוד מיכולת התפרנסותו. דבריך החמורים נועדו במובהק להשחיר את דמותו של מרשנו, להגחיך את עמדתו הפוליטית ולציירה כעמדה שאינה לגיטימית ואינה שומרת חוק. אל מול פעולות כאלו לא יוכל מרשי להישאר אדיש. דבריך שנאמרו בתוכנית ושנועדו להכתיר את הפסיעה על הכרזה כ"דריכה מכוונת" על ראשי שופטים שהוזמנה על ידי מרשנו, פגעו קשות בשמו הטוב, וזאת מבלי שיש אמת בדבר כלל".

"למרבה הצער, הדברים שנאמרו על ידיך בתוכנית בכוונה ברורה לפגוע השפילו את מר קרומבי ועשו אותו מטרה לשנאה, לבוז וללעג והם מהווים לשון הרע כהגדרתו בחוק". בסיום המכתב מציעים עורכי הדין לרונן צור לפרסם התנצלות והבהרה לדבריו בחשבון הטוויטר שלו ולפצות את קרומבי ב-100,000 ₪ ואם לא הם יגישו כנגדו תביעת לשון הרע בסכום גבוה בהרבה.