גבריאל חסון
גבריאל חסוןצילום: עופר לנביץ

שמונה שנים לאחר שהוציא את אלבומו האחרון, גבריאל חסון מוציא לאור סנונית ראשונה מתוך פרויקט רחב בשם "פרויקט המלך דוד".

כששואלים את גבריאל מה עומד מאחורי הפרויקט הוא מחייך ולא ממש מכביר במילים, מעדיף שתשמעו ותחוו עולם שבתוכו הוא צולל כבר כמה שנים ללא הפסקה והוליד את הפרויקט החדש - מוזיקה קלאסית מודרנית אותנטית המורכב מעשרה מיני נגינה.

הפרויקט הוא חיבור בין עולם המוזיקה למקורות למסורת ולעולם הקבלה כמוהו ראינו באלבומו השלישי "היכל הגוונים המשתנים", וגבריאל חושף בו יריעות עבות מעולמו הפנימי בתוך המרחב השקט שנוצר מתוך האינטימיות המתקיימת בין האמן והכלי שלו.

הפרויקט מבקש להביא את המוזיקה הקלאסית בצורה עכשווית ונגישה על ידי מלודיות פשוטות המונגשות לשירה מתוך בסיס של מקצבים והרמוניות ייחודיות. הפרויקט מבקש להפגיש בין כל העולמות כולם וליצור מצע למוזיקאים צעירים וותיקים כאחד, שיאפשר להם לא רק לשמוע יצירות בנות זמננו אלא גם להתפתח דרכם ברמה האישית והמקצועית.

הפרויקט משלב מערך של סגנונות מוסיקליים ומביא קטעים לא שגרתיים אך פשוטים לביצוע ע"י טכניקות ואצבועים מדויקים המעשירים את הנגן בהרמוניה ומלודיה תוך לימוד של מקצבים שונים דרך הניגון הפשוט המאפשר לימוד של טכניקות בצורה פשוטה.

גרסת הפתיחה של הפרויקט הינה עיבוד לגיטרה אקוסטית בלבד, מעין הצגת יחיד אקוסטית שתופסת את המאזין וממלאת מרחב שלם של מוזיקה בכלי אחד.

את דרכו המוזיקלית החל גבריאל כבר בגיל 9, עם לימודים בקונסרבטוריון של נגינה על כינור ושירת אופרה. בגיל 16 עבר לתל אביב כנגן מקצועי וליווה אמנים מוכרים כמו יהונתן גפן לאחר מכן למד בבית הספר למוזיקה "רימון".

בגיל 25 עבר גבריאל לארגנטינה שם הפיק את אלבומו הראשון תחת חסות סוני מיוזיק יחד עם הסאונד מן "הרנן רוחס" (פילטווד מק) למרות ההצלחה הגדולה בארגנטינה החליט גבריאל לחזור לישראל ולהמשיך את דרכו המוזיקלית כאן בארץ - דרך שכללה ארבעה ארבעה אלבומים אישיים וממשיכה בימים אלו ממש עם הפרויקט החדש.