מאיר פרוש
מאיר פרושצילום: דני שם טוב\דוברות הכנסת

הילולת מירון - היום שאחרי: לאחר שאירועי ההילולא במירון עברו בהצלחה, טוען שר ירושלים ומסורת ישראל מאיר פרוש כי יש להקים מנהלת שתתפעל את האירוע הגדול ותיקח עליו אחריות.

"בחסדי ה' האירוע עבר אחרי תפילות של יהודים, שזה יצליח. מי שמקבל אחריות ואולי תשבחות, לקח את האחריות גם אם זה לא יצליח. את ההפקת הלקחים לא נציע היום, אלא בישיבה מסודרת עם המשטרה שהיא גורם חשוב באירוע", אמר בראיון לרדיו 'קול חי.

לדבריו, תכלול האירועים לא היה קל. "אבל מי שארגן את האוכל, עשה זאת במקצועיות. הרב הולצמן שארגן את הסדרנים עשה את זה בצורה מוצלחת. מתחם הציון הוא כיום תחת "המקומות הקדושים" ומשרד הדתות. באופן כללי, לגבי מירון צריכים להקים מנהלת שתתפעל את האירוע הגדול ותיקח עליו אחריות"

בדבריו התייחס ליום ירושלים האמור להתקיים בשבוע הבא. "לא מכיר שינויים לגבי יום ירושלים, יעדכנו אותנו כשצריך. גם כשאירע החיסול בעזה - הכל היה מתואם בחפ"ק במירון. אני הייתי שם והפרויקטור דייטש היה בשטח. אנחנו יודעים שהצבא עושה הכל כדי להילחם בכוחות הרשע והטרור. אינני בקיא בפרטי צעדת הדגלים, יש פעולות שנעשות ואי אפשר לדבר עליהן, מנסים להביא לרגיעה"

לגבי חוק הגיוס אמר השר פרוש: "אנחנו רוצים שהעניין יוסדר, ויהיה דיחוי למי שלומד כדי שיוכלו לשבת וללמוד. אנחנו דורשים עוגנים שלא יוכלו לבטל את החוק. בכל מצב צריך להיות לנו ברור מה רוצים לומר לנו. אנחנו דורשים את ביצוע ההסכם, ועומדים על מה שמגיע לנו".