חנוך דאום
חנוך דאוםצילום: באדיבות המצולם

הסטנדאפיסט והפובליציסט חנוך דאום התייחס בטורו בעיתון "ידיעות אחרונות" לחרם במגזר החרדי על מאפיית אנג׳ל, לאחר שיו"ר החברה השר לשעבר עמר בר לב הפגין ליד ביתו של מנהיג הציבורי הליטאי-חרדי הרב גרשון אדלשטיין.

דאום כתב כי באופן אינסטינקטיבי, בגלל המקום שבו גדל, הוא מרגיש חיבור למגזר החרדי. "גדלתי בבית של תורה, היינו נוסעים לקבל ברכה לפני כל חג מהרב אויערבאך ז"ל בטבריה, בחנוכה הייתי עם אבא בטיש המדהים של בעלזא, והאורח שהכי ריגש את אבא שלי בבר־המצווה שלי היה הרב לנדוי ז"ל, דמות שהייתה מיתית ברחוב החרדי.

"אבל גם אני, מרגע ששני ילדי התגייסו לצבא, לא באמת מסוגל לקבל את המצב הזה יותר. וכשאני, אבא לשני חיילים שעולים על מדיהם מדי ראשון (ולפעמים כבר במוצ"ש) ויוצאים לבסיס, רואה מצד אחד אדם שפיקד על סיירת מטכ”ל ושירת עשרות שנים בצבא וחירף נפשו, ומהצד השני אנשים שהחליטו שלהפגין 200 מטר מביתו של אדם שמנהיג מגזר שמשתמט משירות צבאי זה פוגעני, איך אהיה בצד של החרדים?".

"רוצה לומר", מוסיף דאום, "אם אתם טוענים שלהפגין בנימוס מול הרב שלכם זו פגיעה בציפור נפשכם, מה יגיד הציבור הליברלי על כך שילדיכם לא מתגייסים? אם על הפגנה שקטה אתם מחרימים מאפייה ישראלית עם מסורת של מאה שנה, מה צריכה להיות התגובה לכך שאתם לא נוטלים חלק במלחמות ישראל?".