נפתלי חן מייסד קהילת 'משלנו'
נפתלי חן מייסד קהילת 'משלנו'צילום: יח"צ

יום ירושלים, או בשמו השני "יום איחוד ירושלים" הוא יום שנקבע כדי לחגוג את שחרור ירושלים מידי שליטת הירדנים. במלחמת ששת הימים, בשנת 1967, הצליחה חטיבת הצנחנים של צה"ל לפתוח דרך לירושלים ובכך לאחד את חלקי העיר הקדומה. נפתלי חן חושף סיפורים מצמררים על מה שקרה שם באותם רגעים של שחרור במפגש עוצמתי ביום רביעי, 17.5. בזום.

ביום ירושלים העם הישראלי הפטריוטי יוצא לרחובות ומציין את החגיגות בטקסים שונים בירושלים ומחוצה לה: מצעד הדגלים, נהירה המונית לכותל המערבי וטקס ממלכתי במנהרות הכותל אלו רק חלק מהאירועים הצפויים לנו ביום ירושלים. מה שרבים מאיתנו לא יודעים היא מה המשמעות של היום הזה עבורנו בעומק של הדברים. אילו ניסים, אילו התלבטויות, אילו מעשי גבורה של חיילים אירעו באותו היום. בדיוק בשביל זה נפתלי חן, מורה דרך, מרצה וחוקר תולדות ארץ ישראל יזם את סיור הוירטואלי בירושלים העתיקה.

להצטרפות לסיור הורטואלי ביום רביעי, 17.5. בזום >>

נפתלי מספר לנו כי:"רבים לא יודעים שהחיילים לא היו אמורים בכלל להגיע לכותל, ושהם אפילו לא ידעו את הדרך לשם. הסיפור של שחרור הכותל הוא מלא בפרטים שרבים לא מכירים" המלחמה התנהלה בכל הארץ ולא התמקדה בירושלים. מטרת המלחמה הייתה צורך צבאי להגנה על המדינה הצעירה והדרך להגיע לכותל לא הייתה בפרונט בכלל. וזה רק חלק קטן משרשת הניסים והתעצומות שגילו הלוחמים באותו יום גורלי.

ביום רביעי, לקראת יום ירושלים יקיים נפתלי חן הרצאת זום מיוחדת, במסגרת מיזם "משלנו", הפתוחה לכולם. ההרצאה 'ובליבה חומה' תפתח צוהר חדש לסיפור שחרור ואיחוד ירושלים, העיר העתיקה, הכותל המערבי והר הבית. "אני מזמין אתכם לקראת היום החשוב הזה, ההרצאה שתכין אתכם ליום ירושלים בה נספר על קרבות העיר ועל שחרורה, נצלול אל העבר ונשמע את הסודות הגדולים של מלחמת ששת הימים" מסכם נפתלי.

ההשתתפות במפגש הינה ללא-עלות ומותנית בהרשמה מראש בלבד.
להרשמה>> לחצו כאן והירשמו עכשיו