ריקודגלים בירושלים
ריקודגלים בירושליםצילום: חזקי ברוך

סגן ראש עיריית ירושלים, אריה קינג, לא מתרשם מהדריכות הביטחונית אותה מנסה התקשורת לייצר לקראת יום ירושלים, ובראיון לערוץ 7 הוא קובע כי ההיערכות בעיריית הבירה מתמקדת בהכנה לחגיגות ובקבלת האורחים, ובאשר לביטחון סומכים שם על גורמי הביטחון העושים את תפקידם.

"דיגללנו את העיר בשלושת אלפים דגלים, תגברנו את הניקיון, השלמנו את ההיערכות והשיפוצים בעיקר באזורים המטוילים כמו העיר העתיקה, כך שהכול יהיה מוכן לקבלת המבקרים. כל הריכוז כעת הוא לוודא שבלמעלה ממאה האירועים המתוכננים הכול יתרחש כראוי, שהציבור יגיע ושכל הגורמים הרלוונטיים ערוכים ליום חגה של העיר", אומר קינג.

באשר לסוגיה הביטחונית, אומר קינג כי בשנה או שנתיים האחרונות הסוגיה הביטחונית הפכה למשמעותית בתחושה הציבורית "בגלל ארגוני שמאל", אך אין לכך כל מקום ברמת המציאות. "השנה זה יחזור לקדמותו והכול יהיה רגוע. כבר היום, יום לפני יום ירושלים, עשרת אלפים תלמידים ותלמידות שוטפים את ירושלים, מעבר לתיירים הרבים שמגיעים מכל העיר. כבר היום לא ניתן למצוא חדר פנוי בבית מלון כלשהו בעיר עד יום ראשון. זו ההוכחה הטובה ביותר שהעיר מתנהלת בצורה שפויה והציבור מצביע ברגליים ומגיע מכל הארץ ומכל העולם".

על העתירה שניסתה למנוע את החגיגות מתייחס קינג בביטול: "השמאל מנסה בכל דרך לשבש ולקלקל את האווירה החגיגית, אז הם הגישו עתירה אבל אין שום ספק שהיא תידחה. הרי בשנה שעברה ולפני שנתיים כשנורו טילים על ירושלים הצעדות התקיימו, אז היום לא?", הוא אומר ומבהיר: "אנחנו סומכים על המשטרה ועל השב"כ שאם יש התראות הם יידעו להתמודד. כרגע אין שום התראה מיוחדת".

"כל סיפור העתירות לבג"ץ הוא סיפור פשוט מאוד. לשמאלנים יש פרטנרים בבג"ץ שבמקום לדחות אותם על הסף, בג"ץ מאפשר להם להשמיע את קולם והשמאל מקבל ככה עוד כמה כותרות בעזרת השותפים שלהם בבג"ץ, אבל מעבר לכותרות הם לא ישיגו כלום והעניין הזה יידחה".

קינג חותם את דבריו בהזמנה של הציבור כולו להגיע למגוון רחב של אירועים חינמיים שמתקיימים ברחבי העיר, באתרי הקרבות של משחררי העיר על חטיבותיהם השונות, טקסים באנדרטאות הנופלים, הריקודגלים, התפילות החגיגיות במרכז הרב, בהר המור ובבית הרב קוק ועוד ועוד.