ימימה אביטל
ימימה אביטלצילום: ישי אביטל

בחודש שכולו על טהרת מצוות 'ואהבת', בחודש כזה של אהבת הבריות ודיבוק חברים והתחזקות כללית בבין אדם לחברו - בחודש זה נפטרה לפני כ 24 שנים - ימימה אביטל ע"ה.

ימימה הייתה זו שפיתחה את לימוד "חשיבה הכרתית" שמוכר היום כ"שיטת ימימה" שמרכזו הוא קבלת החלקים השונים באדם שיסייעו לו להתפתח בלי התנגדות.

לכבוד יום ההילולא בכ"ה אייר 16.5, יזמה תלמידתה - עידית שלו - כנס זום ייחודי שיארח 15 אורחים שונים ומרתקים.

השנה, יעמוד הכנס הווירטואלי בסימן "ואהבת לרעך כמוך". ימימה הרבתה לדבר בשבחו של כל אחד ובמעלה הגדולה שיש למי שזוכה להדגיש את הטוב שבו והטוב שבאחרים.

מתוך הבנה שזו הדרך הטובה ביותר לשפר מערכות יחסים ולהביא לקשרים בין אישיים תקינים. בכנס של עידית שלו, שיתקיים ביום שלישי (16.5) יעסקו השיעורים השונים במצווה שאקטואלית במיוחד בימים אלו לאור המצב הפוליטי הרגיש.

לפרטים נוספים והרשמה לכנס >>>

משתתפי כנס 'בשפת הלב'
משתתפי כנס 'בשפת הלב'צילום: יח"צ

מטרת הכנס, כך מספרת עידית שלו, היא להצליח דווקא בתקופה מאתגרת פוליטית, תקופה בה קל להשמיץ, קל לראות את הרע ואת מה שלא בסדר בצד השני דווקא בתקופה זו לדבר על "ואהבת" ולהרבות אהבה הדדית בעולם.

"יש חוק ימימאי שאין לנו רשות לתקן אף אחד, כמו גם את עצמנו", אומרת עידית בשיחה איתה, "הכל בהרבה הרבה תפילה ורחמים. היסוד הזה נראה כרגע מאוד חיוני למצב, יש לך את היכולת רק להתמקד בטוב, בפוטנציאל לטפח את מה שיכול להתגלות בתוכו, לברך ולייחל. הצוואה הרוחנית שלה הייתה מצד אחד להסכים למציאות, הכל מאיתו יתברך, להרכין את הראש ומצד שני כל זמן הוא זמן לדיוק וכל רגע אני לא מוותרת על התיקון המהותי שלי. זו תפיסה מיוחדת שיכולה להכיל את המורכבות".

לפרטים נוספים והרשמה לכנס >>>

בכנס, שיפתח בשעה 10:30 בבוקר ויימשך עד הלילה, יתארחו בין השאר: השחקן והזמר גולן אזולאי - שילמד וגם ישיר שירים שהלחין מתוך משנתה של ימימה אורנה סלע שתעסוק בגבולות של מצוות "ואהבת", הסופרת אלומה לב שתדבר על השלום הפנימי, הרב מיכי יוספי, יובל לויטה , וכמובן הרצאה של עידית שלו "הרוח תנצח את הנפש" פיוס והשלמה ביחסים קרובים.

"ההתקרבות היא פרי הסכמה של הבנה, זה נכון גם לקשר בין הורים וילדים, בין בני זוג, בין אדם לאדם ובין אדם לעצמו. כל קרבה צריכה לבוא מתשוקה", כך מסבירה לנו עידית. זה יכול לבוא מדוגמא אישית "הלב שחפץ בקדושה זה כמו חמנייה אל השמש". אנשים השתוקקו להתקרב רק מתוך אהבה. להאמין שהם טובים, להסתכל עליהם דרך הטוב שבהם. מתוך אמון בצורות השונות אפשר להתקרב אחד לשני".

הכנס כאמור יתקיים ביום שלישי, כ"ה אייר החל מהשעה 10:30 , בזום. עידית מזמינה כל אחד ואחת להתחזק ולקבל כלים לאהבה, הכלת השונה והתקרבות הדדית. לפרטים נוספים והרשמה לחצו כאן