שחקני מכבי עוצרים הערב את הפועל בדרבי התל אביבי
שחקני מכבי עוצרים הערב את הפועל בדרבי התל אביביצילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

משחק דרבי תל אביבי תמיד היה משחק מעניין ומותח - הרבה יותר מסתם עוד משחק כדורסל. הערב (ראשון) כשהמשחק בין שתי הקבוצות הבכירות של תל אביב היה על הזכות לסיים את העונה הסדירה במקום הראשון ולהנות מיתרון בייתיות לכל אורך משחקי הפלייאוף, המאבק בין מכבי והפועל ת"א היה עוד יותר חשוב ומכריע.

כמו שלושת הדרבים הקודמים העונה שהוכרעו רק בשניות הסיום, בהם פעמיים ניצחו המכבים ופעם אחת האדומים, גם משחק הדרבי הערב הוכרע בדקות הסיום בלבד כאשר בפעם השלישית העונה, הצהובים של תל אביב הם אלו שניצחו.

שתי הקבוצות הגיעו למשחק הערב עם המאזן הטוב ביותר בליגה אך עם ניצחון אחד בלבד משלושת המחזורים האחרונים.

דווקא הפועל פתחה את המשחק טוב יותר אך מכבי שחזרה אל הליגה אחרי המסע האירופי ביורוליג ממנו הודחה בשלב רבע הגמר, לא אמרה נואש והספיקה להפוך ולאחר 10 דקות ראשונות הובילה בתוצאה המהנה 28:32.

מכבי שפספסה במחזור שעבר הזדמנות להבטיח את המקום הראשון, כאשר נוצחה בחוץ לראשונה מאז הדרבי הקודם בידיי היריבה המושבעת אדומה אחרת - הפועל ירושלים, פתחה את הרבע השני מהמקום בו סיימה את הראשון כשצלפה מחוץ לקשת והגדילה את ההפרש לדו-ספרתי עם 32:42.

להפסקה ירדו השתיים כשלוח התוצאות הראה 42:50 לזכות המכבים מת"א.

הרבע השלישי היה שייך כולו להפועל. ריצת 8:0 בישרה על הבאות כאשר רגע לפני הירידה לרבע הרביעי והמכריע הצליחו האדומים להפוך את התוצאה על פיה וירדו עם יתרון לראשונה מאז פתיחת המשחק, עם 70:67.

ואז הגיע סורקין. 6 נקודות רצופות של הסנטר הישראלי המוביל של מכבי קטע עבורה לא רק רצף של 5 דקות ללא סל שדה, אלא גם החזיר את היתרון בפעם האחרונה לזכות המכבים, יתרון אותו לא איבדה עד לסיום למרות דקות מותחות וצמודות.

בסיום, מכבי מנצחת את הדרבי התל אביבי בפעם השלישית העונה וברגע החשוב מכולם, עם 82:89 ומבטיחה באופן סופי ומעשי את המקום הראשון בסיום העונה הסדירה של ליגת העל בכדורסל. הפועל תל אביב מאבדת את המקום השני לזכות האדומים מירושלים בדרך למשחקי פלייאוף מרתקים במיוחד הצפויים לכל אלה.