פרופסור ג'וזף דיטורי מאוניברסיטת דרום פלורידה, חוקר אמריקאי, נמצא כבר 74 ימים מתחת למים ואין לו כוונה לעלות בחזרה.

דטורי ירד ב-1 במרץ אל מתחת לפני הים על מנת להתגורר בתוך תא מיוחד שהוצב עבורו בתחתית לגונה בפלורידה, בעומק של 9 מטרים מתחת לפני הים.

הוא סיפר: "הסקרנות לגילוי היא שהובילה אותי לכאן. המטרה שלי מהיום הראשון הייתה לעורר השראה לדורות הבאים, לראיין מדענים שחוקרים את החיים מתחת לים, וללמוד כיצד גוף האדם מתפקד בסביבות קיצוניות".

התא המיוחד בו שוהה דיטורי כבר 74 ימים אינו משתמש בטכנולוגיות על מנת להתאים את עצמו ללחץ המים המוגבר מתחת לאדמה. במהלך השהייה שלו מתחת למים, חוקרים אחרים בודקים את מצב בריאותו של דיטורי בן ה-55 באופן תדיר, וכן את ההשפעות הפסיכולוגיות שיש לעשרות הימים בהם הוא שוהה מתחת למים לבדו.

דטורי סיפר כי על מנת להישאר עסוק ומרוכז, הוא מתעורר מדי בוקר בשעה 5 על מנת להתאמן בתא הקטן שלו, ולאחר מכן הוא אוכל ארוחות עתירות חלבון במהלך היום, שכוללות בעיקר ביצים וסלמון, אותן הוא מחמם בעזרת המיקרוגל הקטן שהותקן לו בתא.

הוא אפילו מנצל את הזמן על מנת להמשיך ללמד את שיעורי הביו-הנדסה שלו בעזרת המחשב הנייד והאינטרנט. בראיון שהעניק לסוכנות הידיעות AP אמר דיטורי כי "הדבר היחיד שאני ממש מתגעגע אליו מעל פני השטח הוא השמש".

השיא הקודם של שהייה מתחת למים, שעמד על 73 ימים, שעתיים ו-34 דקות, נקבע על ידי שני פרופסורים מטנסי, ברוס קנטרל וג'סיקה פיין, בדיוק באותו מקום בו נמצא כעת דיטורי בשנת 2014.