אריאל קלנר
אריאל קלנרצילום: ערוץ 7

חבר הכנסת אריאל קלנר מתייחס בראיון לערוץ 7 להחלטת ראש הממשלה להקפיא לפי שעה את החוק שיזם חבר הכנסת אריאל קלנר ולפיו עמותה שתקבל תרומה ממשלה זרה לא תוכר כמוסד ללא כוונות רווח ותיאלץ לשלם מס בגובה 65 אחוזים מהתרומות שתקבל.

"תפקידי כחבר כנסת הוא לפעול בכלים הפרלמנטאריים לקידום היעדים שלשמם נבחרתי. מנגד, תפקידו של ראש הממשלה הוא לעשות את החישובים הרחבים יותר מהמקום שלו בעיקר כשיש לדברים השלכות מדיניות. הוא רוצה לבחון את הדיוקים וההשלכות של הצעת החוק ואני מכבד אותו על כך,, אומר קלנר ומוסיף כי "יכול להיות שראש הממשלה רוצה לבחון נושאים מסוימים כדי להכניס את הראיה שלו לחוק ומאחר ואני לא רואה את הדברים מנקודת המבט שלו אני מבין וסומך עליו".

על הלחצים המופעלים מכיוונן של מדינות אירופאיות כדוגמת גרמניה לגניזת הצעת החוק, אומר חבר הכנסת קלנר כי "זה שגרמניה ואחרים חוששים מהחוק מסביר למה הוא נחוץ. אסור לנו להיכנע. זו העצמאות שלנו. מדברים היום הרבה על מגילת העצמאות, אבל כדי לדבר עליה צריכה להיות לנו עצמאות. לא ליקקנו דבש כשהיינו בגרמניה ובמקומות אחרים, ולא יתכן שנחזה בהתערבות של מדינות אחרות במדינה שלנו".

קלנר מחדד את חשיבות החוק אותו הוא מקדם ואומר כי "כשארגון פועל באמצעות מדינה אחרת המשמעות היא שהארגון מקדם אינטרסים של אותה מדינה שלמעשה פולשת למדינה אחרת. באמצעות העמותות האלה הם מקדים את האג'נדות שלהם". עוד הוא מדגיש בדבריו כי "לא מדובר בכמה שקלים, אלא בסכום של 900 מיליון שקלים בעשור, כלומר 250 אלף שקלים מדי יום זורמים לארגוני שמאל כדי לקדם אינטרסים זרים".

באמצעות סכומי עתק אלה, אומר קלנר "קבוצה שלא עוברת את אחוז החסימה מכתיבה וכופה עלינו מדיניות בתחומים רבים כמו הריסת בתי מחבלים, הוראות פתיחה באש ועוד".

לשאלתנו אם בקשת ראש הממשלה לבדוק ולבחון את הצעת החוק אינה אלא מתכון ברור למיסמוס ההצעה, כפי שהיה פעמים רבות בעבר, אומר חבר הכנסת קלנר כי הוא "מכבד ומאמין בראש הממשלה שכמי שהוביל את ישראל באחריות לעצמאות ולשגשוג וקיבל אחריות בתבונה רבה. אני מחויב אישית לעניין. באתי לריצת מרתון, הקמתי את השדולה למאבק בדה לגיטימציה שאני עומד בראשה, בדיוק בשביל זה, כדי להיאבק במגמות שכאלה, אני מתכוון להיאבק לשם כך ובטוח שיחד עם החברים והתומכים ניאבק ונצליח".

"אני מאמין לחלוטין בממשלה, בראש הממשלה ובקואליציה ומאמין בכוונות של כולם, וכשצריך לדייק את הדברים ולמצוא את העיתוי הנכון אני מקבל זאת", דברי חבר הכנסת קלנר המדגיש כי הוא "על זה, וזה מה שחשוב".