אדוני היושב בראש, השר, חברותיי וחברי לכנסת, אזרחי ישראל, הדיון הדחוף הזה הוא על משהו ועל מישהו שאתם לא מכירים.

אני אתחיל במה שאתם מכירים. מכירים וזוכרים. כי זה צרב את כולנו.

אתם מכירים את יגאל יהושוע הי"ד – שנרצח בלינץ' אכזרי בלוד, לא בטהרן ולא ברמאללה. כאן בלוד. אתם מכירים את פרופ' אבי הר-אבן הי"ד חתן פרס ישראל שנשרף בתוך ועם מלון האפנדי בעכו. אתם מכירים את דסטאו ביסט הי"ד – שנדרס באכזריות ברמלה.

אתם גם מכירים את שורדי הלינצ'ים הנוראיים בטמרה, בעכו, בשייח דנון, ביפו ובמקומות נוספים. אתם מכירים, כי כולנו היינו כאן בפרעות של מאי 2021, וראינו בעינינו: אלפי פורעים, מאות אזרחים ושוטרים פצועים, ונדליזם והרס של כבישים ושל תיאורה, עשרות מכוניות וניידות שרופות, מוסדות חינוך, בתי כנסת ויערות מוצתים ובוערים, צירי תנועה מרכזיים חסומים, מצור על יישובים ונזקים בכ-60 מיליון ש''ח.

את הטרוריסטים האלו אתם, אזרחי ישראל, מכירים.

אבל אתם לא מכירים... את הטרוריסט במסכה.

אנחנו לא מזהים מי מאחורי המסכה! למרות שאנחנו שומעים את הקולות שלו, את קולות ההסתה והג'יהאד, אבל... הוא טרוריסט במסכה.

אז תרשו לי אזרחי ישראל, להכיר לכם את "וועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל".

והנה ציטוט אחד של יו"ר הוועדה, שהיה לבושתנו פעם חבר בבית הזה, מוחמד בראכה. ציטוט אחד מסיכום הפרעות, שיסיר עבור כולנו את המסכה:

"ועדת המעקב ופעילותה המאוחדת בימים הקשים ההם, הוכיחה את יכולתה להוביל את התגובה העממית הלאומית הלגיטימית לעמנו, ...ועדת המעקב התכנסה באופן קבוע באותם הימים, שכן הוועדות העממיות בכפרים ובערים שלנו ביצעו פעילויות נרחבות, בכל כפר ועיר."

מהן הפעילויות הנרחבות שהן ביצעו, זה אנחנו יודעים, ציינתי אותן קודם.

אבל מי ביצע? את זה מגלה לנו בראכה! לא אזרחים שיצאו להפגנה, לא משהו ספונטני. וועדות לאומיות בכל עיר וכפר שהוקמו מראש ע"י הוועדה העליונה. מאורגנות. מוכנות לפעולה. שהופעלו בזמן אמת ע"י מטה ראשי. שכמו שאמר בראכה התכנס באופן קבוע.

"הוועדה העליונה" הזו, יצרה את התשתית הטרוריסטית הזו לפני הפרעות, ארגנה, והסיתה בגלוי תוך כדי הפרעות. ותמכה בגאון ברוצחים השפלים בהליכים המשפטיים, אחרי הפרעות.

אדוני היושב בראש, זו לא פעם ראשונה שיש פרעות ביהודים וזו גם לא פעם ראשונה שיש ועד עליון לאויבי ישראל מקרב הציבור הערבי. היה כבר כזה, קראו לו: הוועד הערבי העליון.

זה הוועד שוועדת המעקב העליונה היא היורשת החוקית שלו. לא בת חורגת. לא דומה בערך. בדיוק אותה שיטה, אותן ועדות עממיות בכל עיר. אותן שביתות, אותה הסתה ואותם מסעות רצחניות כמו בתרצ"ו.

ובדיוק כמו שהוועדה היא הבת החוקית של הוועד העליון הזה, כך היור שלה בארכה הוא 'בן ממשיך' של היו''ר הנאצי ההוא, חאג' אמין אל חוסייני חברו הטוב של היטלר, שגייס לאס.אס. חיילים מוסלמים מאירופה ותכנן להקים משרפות ליהודים בעמק דותן.

אבל יש הבדל גדול אחד בין הימים ההם לימים שלנו, שאותו אנחנו דורשים היום לבטל:

כשהבריטים הבינו באיחור את המשמעות של הוועד העליון, הם הוציאו אותו מחוץ לחוק, הגלו את ראשיו מכאן. ואנחנו, לעומתם, מאפשרים לו לפעול באין-מפריע.

וזה חייב להיפסק מיד. כי כשאנחנו נותנים לוועדת המעקב העליונה להסתתר מאחורי מיצג שווא של אזרחות, אנחנו מעניקים לה לגיטימציה ציבורית. הם הופכים לאורחי כבוד. הם מוגדרים אצלנו עותר ציבורי בבג"ץ. הם מעורבים אצלנו ברשויות מקומיות ובכנסת. אנחנו למעשה מאשרים את ההגדרה שלהם כ"ממשלת הפנים הפלסטינית" "אל-חוכומה אל-פלסטינייה א-דאחלייה".

ויש עוד סיבה – כך אנחנו מחזקים את הרעים. אנחנו פוגעים בעתיד של המגזר הערבי. כי כשאנחנו נותנים במה לבראכה ולראאד סלאח, מה אנחנו אומרים לנוער הערבי בישראל? מה אנחנו אומרים לאלו שרוצים לחיות בשלום כאן בישראל? מה אנחנו מצפים מהם, אם אנחנו לא נלחמים ברשע ובטרור שכופה עליהם שביתות ומחזיק אותם בגרון?

לכן אני מבקש כאן משר המשפטים ומהשר לביטחון לאומי, לעיין ביסודיות בדוחות שהוצאו ע"י ארגון "ערי ישראל", שחלקם פורסמו ע"י ישי פרידמן וקלמן ליבסקינד. ושיורו להגדיר את הוועדה הזו כהתאגדות אסורה עפ"י חוק העונשין ולהוציא אותה כך מחוץ לחוק ולוודא שכל ההתבטאויות והמעשים החמורים שנאמרו גם בשבוע שעבר במהלך הלחימה בעזה, ייחקרו במשטרה והמסיתים יוזמנו לחקירה. תודה רבה.