אורית סטרוק
אורית סטרוקצילום: Sraya Diamant/Flash90

שרת ההתיישבות והמשימות הלאומית אורית סטרוק מסיעת "הציונות הדתית" התייחסה הבוקר (שישי) למתיחות בקואליציה לקראת ההצבעה על התקציב בכנסת בשבוע הבא.

בריאיון לכאן רשת ב' אמרה סטרוק כי "לא כל הממשלה מוצאת חן בעיני, אבל יש דרכים לפתור דברים בתוך המשפחה". היא הוסיפה אם יגרום מי מחברי הקואליציה לקריסת הממשלה, "הציבור וההיסטוריה יבואו איתו חשבון".

סטרוק הגיבה לדרישת מפלגת עוצמה יהודית להגדיל את תקציב משרד הנגב והגליל. "הממשלה הזאת השקיעה ותשקיע עשרות מיליארדים בנגב ובגליל. אנחנו משקיעים בשני האזורים האלה יותר משהשקיעה כל ממשלה בעבר".

ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה אמש במסר לחבריו לקואליציה ואמר בישיבת מרכז הרב כי "הגיע הזמן להפסיק לאיים, להפסיק להחרים ולהפסיק לטפס על עצים. אין ולא תהיה לנו ממשלה טובה יותר".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הגיב לדברי ראש הממשלה: "סיכולים ממוקדים, רפורמה משפטית, התיישבות בכל חלקי יהודה ושומרון, פינוי חאן אל אחמאר ולקחת את הטלפונים למחבלים בבתי הכלא - זה לא על העץ. אנחנו יכולים לעשות את זה, יש לנו הזדמנות - יש לנו ממשלת ימין".

גם שר ירושלים ומסורת מאיר פרוש נאם בישיבת מרכז הרב והגיב לדברי נתניהו: "אכן, הממשלה הזו טובה יותר מהרבה ממשלות שכיהנו כאן בעבר. אבל, המחויבות לעולם התורה, מסורת ישראל, לירושלים וליהודה ושומרון, צריכה להיות גם במעשים ולא רק בדיבורים. אם אכן כך יהיה, צריך להצביע בעד התקציב, אולי מפה תצא הערב הבשורה".