חטיבת כפיר. ארכיון
חטיבת כפיר. ארכיוןצילום: דובר צה"ל

מפקד חטיבת כפיר אלוף-משנה שרון אלטיט שחרר אמש (חמישי) את החיילים שלא רצו לשמוע שירת נשים בעצרת החטיבה, ואיפשר להם להשתתף בתפילת חג של יום ירושלים.

כזכור, וכפי שפורסם לראשונה בערוץ 7, חיילים דתיים פנו לרב הראשי לצה"ל ולקצינת פניות הציבור עקב שירת נשים בעצרת חטיבת כפיר. בצה''ל אמרו לפני כשבועיים שלא התקבלה פניה מצד החיילים אך הדגישו כי בידי המפקדים קיימת האפשרות להתיר לחיילים להשתחרר מן הפעילות אם יש חשש שהשתתפותם תפגע באמונתם, בערכיהם או באורח חייהם הדתי.

בארגון תורת לחימה בירכו על שחרור החיילים שלא רצו לשמוע את הלהקה הצבאית: "כל הפייק המטורלל של 'הדרת נשים' שהוליד שנים של כפיה - התמוסס באחת, וכולם היו מרוצים. החיילים והוריהם משבחים את המח"ט על חכמת פיקוד. ישר כח".

תגובת דובר צה"ל: "העצרת של חטיבת כפיר ב-18 במאי 2023, הנה אירוע ערכי ומאחד לכל חיילי ומפקדי החטיבה. בטקס עתידה להופיע להקה צבאית בהשתתפות נשים וגברים. באירועים מסוג זה חלה חובת השתתפות על החיילים, אך בידי המפקדים קיימת האפשרות להתיר לחיילים להשתחרר מן הפעילות אם יש חשש שהשתתפותם תפגע באמונתם, בערכיהם או באורח חייהם הדתי. לא התקבלה כל פניה אצל קצינת פניות הציבור או הרבצ"ר בנושא זה. צה"ל מוקיר ומכבד את כלל משרתיו, ללא הבדל של דת, גזע או מין, ופועל לשיווין זכויות לכלל משרתיו".