תפילת OU בטיילת ארמון הנציב
תפילת OU בטיילת ארמון הנציבצילום: חיים טויטו

מנכ"ל OU ישראל הרב אבי ברמן וסגן ראש העיר אריה קינג השתתפו היום (שישי) בתפילה חגיגית לציון 56 שנים לשחרור העיר העתיקה ואיחוד ירושלים.

האירוע התקיים לכבוד קהילת דוברי השפה האנגלית בעיר בפרט ובארץ בכלל ונערך בטיילת ארמון הנציב הצופה אל העיר העתיקה והר הבית.

לתפילה החגיגית, אותה הוביל הרב נועם קניגסברג עם להקת כלי נגינה, הגיעו מאות אנשים ונשים אשר התפללו יחד, שרו את ההלל וגם שירי ירושלים.

מנכ"ל OU ישראל הרב אבי ברמן אמר: "לראות אלפי יהודים באים להתפלל בבוקר יום ירושלים בטיילת בארמון הנציב כשהם צופים על מקום בתי המקדש ומתוך ציפייה לראות את בית המקדש השלישי זו אחת התפילות המרגשות של השנה. התפילה מאחדת את עם ישראל בהשתוקקות של גאולה. שיתוף הפעולה עם עיריית ירושלים והמשרד לענייני ירושלים באירוע הוא משמעותי מאוד ואנו מודים לראש העיר משה ליאון, לשר מאיר פורוש ולסגן ראש העיר אריה קינג. הדור הצעיר שכאן איתנו רוקדים, שרים ושמחים - הם הקלף המנצח שלנו".

סגן ראש העיר וראש המחלקה למורשת ישראל, אריה קינג, אמר: "שאי סביב עינייך וראי, כולם נקבצו ובאו לך. אנחנו נמצאים כאן, מסתכלים לכיוון הר הבית, לעיר העתיקה ורואים איך ירושלים הבנויה כעיר שחוברה לה יחדיו. המסורת, הרוח והקדושה שלנו הם נשמת העיר ואנו פועלים רבות כדי לשמר אותה ולגלות אותה יותר ויותר. קהילת דוברי האנגלית היא חלק אינטגרלי ובלתי נפרד מאופיה המיוחד של העיר. הייחודיות של הקהילה והאחדות שבה משפיעה לטובה על העיר כולה. מאחל לכולם מועדים לשמחה ולגאולה שלמה."