ישראל אייכלר
ישראל אייכלרצילום: דני שם טוב\דוברות הכנסת

משבר התקציב: יו"ר ועדת העבודה והרווחה ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) מאיים בפירוק ממשלת הימין.

בראיון לעיתונאי ישי כהן באתר כיכר השבת אמר אייכלר: "צריכים להעריך מחדש את מעמדנו בקואליציה הזו. ברגע שאין רפורמה (המשפט), ואין גיוס ואין תקציב (החינוך רטרו) אנחנו צריכים לשקול מחדש מה אנחנו עושים. אולי יש ברירה שנקראת בחירות. 'למה זה אנוכי'? בשביל להיות ועדת העבודה? לא בשביל זה אנחנו פה.

"אם ביבי היה מנהיג הוא היה מעביר את רפורמת המשפט, אלא אם עשו לו הפיכה צבאית ועשו לו הפיכה צבאית, אין לו שליטה", התריע אייכלר.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בצהריים (ראשון) בישיבת הממשלה כי "חייבים להעביר תקציב". הוא שלח עקיצה לאופוזיציה - "העברתם יותר מ-50 מיליארד לעבאס ולא קראתם לזה ביזה או כספים קואליציוניים".

עוד אמר נתניהו כי "ילד חרדי הוא לא חצי ילד. אף יהודי לא צריך לשמוע את דברי הבלע וההסתה האנטישמיים בטלוויזיה או לראות את הקריקטורות המבישות בעיתונות המגוייסת שהן העתק-הדבק של התעמולה האנטישמית שהיתה בתקופות האפלות ביותר".

בכאן חדשות דווח כי בשיחות שמקיימים אנשי הליכוד ואנשי האוצר עם הפלג החסידי של אגודת ישראל חלה התקדמות בדרך לפתרון המחלוקת סביב תקציב החינוך החרדי. בפלג החסידי של אגודת ישראל מעריכים שעד ההצבעות ביום שלישי בערב יימצא הפתרון שיאפשר תמיכה בתקציב.

לעומת זאת, בשיחות מול עוצמה יהודית המצב תקוע ובמפלגה יודעים לספר על נתק ששורר בכל מה שקשור ליישוב המחלוקת ביחס לתקציב משרד הנגב והגליל. בעוצמה יהודית דורשים שתקציב משרד הנגב והגליל, שבראשו עומד חברת מפלגתם השר יצחק וסרלאוף, יוגדל במאות מיליונים. במפלגתו של איתמר בן גביר דורשים שהתקציב יושווה לזה שקיבל משרד ההתיישבות שבראשו עומדת השר אורית סטרוק מ''הציונות הדתית''.