תקיפות צה"ל בעזה
תקיפות צה"ל בעזהצילום: עבד רחים קטיב, פלאש 90

זיאד אל-נח’אלה, מנהיג הג’יהאד האיסלאמי, מאיים לשגר רקטות מזירות עימות אחרות אם ישראל תחסל בכירים בארגון.

בראיון לאתר "חיאת וושינגטון" המתפרסם באתר "פלסטין אל-יום" המזוהה עם הג’יהאד האיסלאמי, התבקש אל-נח’אלה להגיב על איומי ראש הממשלה בנימין נתניהו לפגוע במנהיגי הג’יהאד בזירות אחרות, ועל כך השיב: "הם יכולים לחזור ולתקוף בזירות אחרות ואנו גם יכולים להפציץ את עיר הבירה שלהם ועריהם מזירות אחרות".

בהתייחסו לסבב העימות האחרון אמר כי "הרקטה שפגעה בתל אביב והגיעה לירושלים, ומכסה את כל שטח פלסטין, היא מייצור ופיתוח של האחים המומחים בעבודת השטח, ואילו הייתה לנו יכולת ייצור טובה יותר המצב היה שונה משמעותית".

לדבריו, ישראל מנסה "לשחד" את רצועת עזה באמצעים כלכליים כדי להשיג רגיעה ביטחונית, והדבר בא לידי ביטוי במתן הקלות, הנפקת היתרי עבודה בישראל ל-20 אלף עובדים מעזה, העברת הסיוע הקטרי החודשי בסך 30 מיליון דולר, פתיחת קו מסחרי בין מצרים לרצועת עזה, מתן היתר לרצועת עזה לרכוש סחורות בסך 50 מיליון דולר בחודש ועוד.

מדובר בסוג של שוחד לעזה כדי שהיא לא תעשה בעיה לישות הציונית, ואולם ניסיון השוחד הזה מגיע לשלב מסוים שבו הוא אינו מספיק, והיא (ישראל) משלמת יותר", אמר.

בהקשר זה אמר אל-נח’אלה, כי "אנחנו יכולים לפחות לכפות עליהם לתת הקלות רבות יותר, כיוון שהאויב אינו רוצה להתמודד כל יום עם בעיה או מלחמה כאשר המתנחלים יורדים למקלטים, ובכל יום נוצר איום לעצירת הכלכלה הציונית".