אבישי רביב
אבישי רביבצילום: Flash90

נבירה בארכיון ערוץ 7, בעקבות שידור התוכנית עובדה אמש על מעללי סוכן השב"כ שמפניה, העלתה ריאיון בין אבישי רביב לחגי סגל ויאיר פלסר, אז מגישי יומן הצהריים של תחנת הרדיו.

הריאיון התקיים ב-7.11.1994, לאחר שרביב ביצע פרובוקציה במערת המכפלה. מערת המכפלה נפתחה באותו יום לראשונה בפני יהודים, אחרי שהייתה סגורה בפניהם תשעה חודשים בשל הטבח של גולדשטיין.

רביב צפצף על צו שהוצא לו לא להיכנס למערה, וחולל פרובוקציה שיכלה בקלות להביא לסגירת המערה שוב בפני יהודים. במשך שלוש דקות שאלו סגל ופלסר את רביב לפשר מעשיו, ותהו מדוע אינו לוקח בחשבון את השלכות מעשיו האפשריות על יהודי חברון ועל כל אלה שמעוניינים לבקר ולהתפלל במערת המכפלה.

רביב השיב: "הייתי במערת המכפלה למרות צו מונע, הצו לא חוקי ולא ייתכן שאלוף פיקוד מרכז יחליט על הדבר הזה. לקחתי בחשבון שהכניסה שלי יכולה לגרום לסגירה נוספת של המערה, אך זכות אבותינו עמדה לי בהחלטתי".

"אלוף פיקוד מרכז וראש הממשלה לא צריכים אותי בשביל לסגור או לפתוח את המערה. זו החלטה פוליטית. אני לא מאמין שזה מה שיעמוד לנגד עיניהם. המתפללים היו גאים בכניסה שלנו, היו איתי עוד כמה פעילים מהתנועה, הפעילות שלנו רק מחזקת את המתיישבים בחברון".

לסיום, במענה לשאלה כיצד בכלל התאפשר לו להיכנס למערה והאם מפקדי הצבא לא מכירים אותו, רביב התחמק ואמר: "הבדיקות שם לקויות מאוד, עמדו שם חיילים פשוטים ולא מפקדים בכירים. אני יודע שכן הייתה הוראה בקשר לעצור אותי אבל זה לא קרה. מחר אהיה שוב שם (במערה), כבכל יום".