חבלנים מטפלים ברקטה. ארכיון
חבלנים מטפלים ברקטה. ארכיוןצילום: דוברות המשטרה

במערכת הביטחון בודקים תיעוד שהופץ היום (ד') בערוצים פלסטינים שבו נראה ניסיון שיגור רקטה קטנה מייצור עצמי באזור היישוב שקד בצפון השומרון.

לפי התיעוד, ניסיון השיגור נכשל. על הנייר שהוצמד למתקן השיגור נכתב תאריך השיגור וכן שהרקטה הבאה תהיה גדולה יותר.

בצה''ל אמרו שמדובר במשגר דמה שנתפס על ידי כוח צה"ל בכפר נזלת והועבר לטיפול כוחות הביטחון.

רבש"צ היישוב שקד העביר מסר לתושבים: "צה"ל שולט בשטחי הכפרים סביבנו ומונע את האפשרות שיווצר מצב דומה לזה שבעוטף עזה".

לפני כשבועיים חשף ראש השב"כ רונן בר כי סוכלה חוליה שנערכה לירות מג'נין רקטות לעבר שטח ישראל. "אנחנו רואים בזה תקדים מסוכן. אין לנו כוונה להפוך את עפולה או שקד למוקד לירי תלול מסלול", אמר בר.

ראש השב"כ סיפר כי הג׳יהאד האיסלמי תכנן לשגר מיהודה ושומרון רקטות לעבר יישובים בישראל. "אחד מ-3 המפקדים הבכירים של הגא"פ שחוסלו, טארק עז אלדין, ניסה להקים תשתית ירי רקטות מאולתרות מיהודה ושומרון לעבר ישראל" אמר ראש השב"כ בעיצומו של מבצע מגן וחץ.

בהצהרה המשותפת לראש הממשלה וראשי מערכת הביטחון הערב, חשף ראש השב"כ רונן בר כי סוכלה חוליה שנערכה לירות מג'נין רקטות לעבר שטח ישראל, ולייבא בכך את שיטות הטרור העזתי אל יהודה ושומרון.

"טארק עז אלדין היה המנוע של הגא"פ ביהודה ושומרון. הוא פעל להעתיק יכולות טרור מעזה לאיו"ש והכווין למעלה מ-20 חוליות טרור שהציבור לא מכיר" הוסיף ראש השב"כ. "בשבועות האחרונים סיכלנו חוליה באזור מחנה הפליטים ג׳נין, שכבר החלה לייצר רקטות ומשגרים על מנת לשגר רקטות משטחי השומרון לעבר ישראל. אנחנו רואים בזה תקדים מסוכן".