עו"ד ציון אמיר בחנוכת המשכן לבוררויות בבאר שבע
עו"ד ציון אמיר בחנוכת המשכן לבוררויות בבאר שבעצילום: יח"צ

עו"ד ציון אמיר, מבכירי המשפטנים בישראל, אומר כי לדעתו על הפרקליטות ללכת להליך גישור בתיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו.

"מדובר במהלך שיכול לשנות את חוקי המשחק המענים את בעלי הדין. אני מציע להעביר את התיקים של ראש הממשלה בנימין נתניהו לגישור מול מערכת המשפט, ועו"ד רם כספי יכול להיות מגשר טוב לזה לדעתי", אמר הפרקליט הבכיר בחנוכת המשכן לגישור, בוררות והערכת סיכונים בבאר שבע - "אומדנא".

המשכן שוכן סמוך להיכל המשפט בבאר שבע וניתן לקיים הן עשרות הליכי גישור ובוררות במקביל. בנוסף, בשל הקירבה לבית המשפט עורכי דין יכולים לעשות שימוש בחדרי הישיבות במשכן לצרכיהם.

מי שיזם את הקמת המרכז החדש לגישור ובוררות הוא עורך הדין חן אביטן.

משכן "אומדנא" ויעניק ליווי ופתרונות משפטיים לתושבי הנגב תוך הבנה רחבה ושיח 'בגובה העיניים' בידי אנשי המקצוע הטובים בארץ, בהם עו"ד ציון אמיר, עו"ד גלעד שר, השופטת (בדימוס) ונשיאת ביה"ד לעבודה לשעבר אורלי סלע.

באירוע חנוכת המקום נטלו חלק גם השופטים בדימוס שרה פריש וג'ורג' אמוראי, פרופ' אשר אלחיאני, ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ', עו"ד עמית בכר, ויו"ר ההסתדרות הלאומית יואב שמחי.

ראש העיר דנילוביץ' ציין בטקס כי "כדי להגיע להסכמות צריך שום שכל, תבונה והקשבה. כראש עיר שמקבל קרדיט יחסית גדול מהציבור, התפקיד שלי הוא להסתכל על כל האוכלוסיה, בלי לוותר על אף אחת מהקהילות בעיר ואנחנו לומדים להסתדר פה יחד. לא תמיד צריך לכופף את היד אחד לשני, יותר חשוב להגיע להסכמות, ללמוד ולהסתייע האחד בשני כי זה מה שישאר אתנו קדימה".

עו"ד חן אביטן סיכם: "מתוך הבנה שתפיסה של מנצח ומפסיד במערכה משפטית וגישת 'יקוב הדין את ההר' פחות מתאימה לעידן הנוכחי, וספק אם התאימה לעידן מסוים בעבר, המשימה שלנו היום היא ליצור חברה ישראלית שחיה בכבוד, בשלום ובדרכי הידברות חוצות מגזרים ואמונות. בעולם בו נתוני אשראי ותביעות עוברים במדיה מהירה של 500Mb, עולם המשפט לא יכול להמשיך להתבונן מהצד ולהתנהל בכבדות שאפיינה את המאה הקודמת. את כל זה באנו לשנות".