ח"כ אביחי בוארון
ח"כ אביחי בוארוןצילום: ערוץ 7

ערב חג השבועות, אחרי שהעברנו את תקציב המדינה, צריך להגיד בקול ברור: נבחרנו כדי לקדם את הזהות היהודית והחיבור למסורת ואנחנו לא מתכוונים להתנצל על זה.

אנחנו זוכים להיות שותפים להגדלת התורה בעם ישראל. הממשלה שלנו יציבה והיא בעזרת ה' תמלא את ימיה ועם ישראל יזכה לארבע שנים של יציבות שלטונית ועשייה בתחומים רבים. בע"ה, מתחילים. אפשר להגיד חג שמח.

השבוע עבר תקציב המדינה במליאת הכנסת, וההתיישבות ביהודה ושומרון ובכל חלקי הארץ יוצאת לדרך חדשה.

תקציב המדינה הוא בשורה ענקית להתיישבות. רק התחלנו. לראשונה, מדינת ישראל מתייחסת לכתחילה לצרכים בהתיישבות ועובדת כדי לטפל בהם ולתת להם מענה.

במשך שנים הוכנו תוכניות אב, ערכנו סיורי שטח, והצגנו נתונים על מנת להסביר ולתת את תמונת אמתית לאתגרים ביהודה ושומרון, בנגב ובגליל, כדי שאחרי הרבה מאוד שנים מדינת ישראל תיכנס לתמונה ותיתן למקומות האלה את מה שמגיע להם, ובתקציב הזה דברים זזים לכיוון הנכון.

בתחבורה ובהתמודדות עם מצוקת הפקקים (ברכות לשרה מירי רגב על תשומת ליבה לכך), בהשקעה בפיתוח תשתיות, בתנופת הבניה ועוד. אבל הדבר המשמעותי הוא שהממשלה הזו, לראשונה, מתייחסת ליו"ש כאל פתרון ולא כאל בעיה מורכבת.

יישובי יו"ש הקרובים יחסית למרכז הארץ מהווים פתרון לבעיית מצוקת הדיור, הביקוש בהם אדיר והם מהווים מנוע צמיחה כלכלי, תיירותי והתיישבותי בלתי רגיל.