נחום ברנע
נחום ברנעMoshe Shai/FLASH90

עיתונאי "ידיעות אחרונות" נחום ברנע התייחס בטורו השבועי לעליהום של קומץ תושבים בתל אביב נגד ישיבת ההסדר "מעלה אליהו" שצפויה לעבור לבניין חדש בצפון תל אביב.

ברנע סיפר על ראש העיר ירושלים לשעבר טדי קולק ז"ל שהחליט ביום מן הימים שאצטדיון הכדורגל של ירושלים ייבנה על חורבות מגרש הכדורגל של קבוצת הפועל המקומית – מגרש צר בלב שכונת מגורים. "זאת הייתה החלטה שגויה, מטומטמת. טדי התעקש", תיאר ברנע.

"אנחנו, התושבים, ניהלנו מאבק נגד ההחלטה. הישיבה החרדית מול המגרש הצטרפה למאבק. יום אחד נסעתי עם טדי במכוניתו. הוא הבין שהפסיד בקרב. ׳במקום אצטדיון, אני אמלא את השכונה בישיבות׳, איים. גם כאשר טדי איים, הוא היה ראוי להערכה. למה אתה רוצה לדפוק אותנו, שאלתי אותו, הרי כולנו מצביעים בעדך".

ברנע סיפר כי האצטדיון נבנה בסופו של דבר בשכונת מלחה, במקום הנכון, ונקרא על שמו טדי כפי שהיה ראוי. "הישיבה המשיכה לפעול. לפעמים הרעש היה בלתי נסבל. כאשר מאות נערים חיים יחד בפנימייה, אוכלים ושותים וחוגגים, הרעש גדול.

"ישיבת מעלה אליהו, שמבקשת לעבור לרחוב קטן בצפון תל־אביב, לא שונה מהישיבה החרדית בירושלים: הרבנים יכולים להיות מסבירי פנים, אבל מאות נערים שחיים את חייהם בפנימייה, ברחוב צר, בלב שכונת מגורים, הם אתגר לא פשוט לדיירים".

לטענת ברנע "ההתגייסות של רבני ועיתונאי המגזר הדתי למען הישיבה, מיותרת: גם הם לא היו נלהבים לחיות לצד פנימיית נערים ברחוב השקט שלהם".