הרב צבי טאו ואריה קינג הפגינו נגד אירוע נוצרי במרכז דוידסון
הרב צבי טאו ואריה קינג הפגינו נגד אירוע נוצרי במרכז דוידסוןצילום: יואב דודקביץ/TPS

עשרות תלמידי ישיבות הגיעו להפגין הבוקר (ראשון) במרכז דוידסון סמוך לכותל המערבי בעקבות אירוע של נוצרים מיסיונרים המתקיים במקום.

את המחאה הוביל סגן ראש עיריית ירושלים אריה קינג והשתתפו בה כאמור עשרות בני אדם, בתוכם הרב צבי טאו נשיא ישיבת הר המור.

באירוע במרכז דוידסון צפויים להכריז מספר ארגונים נוצריים מיסיונרים על הגברת הפעילות המיסיונרית ברחבי מדינת ישראל.

ראש ישיבת חברון וחבר מועצת גדולי התורה הרב דוד כהן והרב אביגדור נבנצל קראו להשתתף במחאה וכתבו כי "צריכים למחות בכל עוז".

"הנה לב לא ישקוט לשמוע על חילול השם הנורא והאיום של פולחן של עבודה זרה למדרגות הכותל הדרומי כנגד מקום קודש הקודשים וחיוב גמור על כל אחד אשר יש לו לב מרגיש וכואב את כבוד השכינה למחות בכל תוקף על חילול שם שמים הנורא במוצאי חג מתן תורתנו בתפילה וזעקה ותולעת יעקב אין כוחה אלא בפה ולא בשום כוח ואלימות אלא לקדש שם שמיים בתפילה ותחנונים. ובערב חג מתן תורה אחר הצהריים נקראתי גם בשליחותו של רבנו מרן ראש הישיבה שליט''א בקריאה להצטרף למחאה על חילול השם הנורא בתפילה כראוי לבני תורה ולא לבוא לידי חילול השם".

הרב נבנצל, רב הרובע היהודי הצטרף למכתב וכתב: "מצטרף לקריאה למחות על הפירצה הנוראה שאין מדובר על עכו"ם העושים את פלחנם סתם, אלא על גוים שמטרתם המוצהרת היא להחטיא את ישראל ועל כן צריכים למחות בכל עוז".

לפני שבוע פרסמנו כי מועצת העיר ירושלים ביקשה לקיים ישיבה חגיגית לכבוד יום ירושלים בגן הארכיאולוגי - "מרכז דוידסון" למרגלות הכותל הדרומי. סגן ראש העיר אריה קינג מחה בפני הנהלת העירייה והעיר כי מדובר במקום שנוי במחלוקת וכי רבנים שאיתם שוחח ביקשו להחרים את האירוע משום שבמקום ישנם תכנים נוצריים.

כך למשל בכניסה קיים לוגו בצורת תלתן בעל שלושה עלעלים שמקורו בסמל המובהק של 'השילוש' הנוצרי שמטרתו, על פי קינג, לבטא את קדושת ירושלים לשלוש הדתות. העירייה נענתה לפנייתו של קינג והזיזה את מיקום הישיבה החגיגית לגן העופל שצמוד למרכז דיוידסון.