כביש 16
כביש 16צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

משרד התקשורת הודיע כי החל מהבוקר (ב') ישנה תשתית סלולרית מלאה במנהרות כביש 16 המשמש עשרות אלפי נהגים ונוסעים מדי יום.

לאחר שבחודש שעבר נחתם הסכם בין נתיבי ישראל ונציגי חברות הסלולר בעידוד משרד התקשורת, בו התחייבו חברות הסלולר להקים ולתחזק תוך 3 חודשים תקשורת סלולרית לכל אורך מנהרות כביש 16, החברות הגיעו ליעד מוקדם מהצפוי לטובת עשרות אלפי כלי הרכב הפרטיים והציבוריים הפוקדים את הכביש מדי יום.

לאור הדרישה להקמת תקשורת סלולרית בכביש, הוקם צוות משולב שבחן את הנושא. הצוות בהובלת משרד התקשורת התכנס באופן תדיר כדי להשלים את המשימה בסד הזמנים שנקבע. הרשתות הסלולריות הופעלו לראשונה היום ונמצאות בבדיקות ובימים הקרובים יוכרזו באופן רשמי כתקינות וזאת לרווחת הציבור.

שר התקשורת ד"ר שלמה קרעי: "תקשורת סלולרית היא תשתית חיונית. אני שמח לבשר שקליטה סלולרית לאורך מנהרות כביש 16 בואכה בירתנו הנצחית ירושלים כבר כאן. חברות הסלולר, בהובלת משרדי התקשורת והתחבורה, סיימו את שלב התקנת המערכות שיעניקו קליטה סלולרית לנסיעה איכותית ובטוחה. מיד לאחר שלב הבדיקות נוכל להיות בטוחים שהנושא טופל לטובת כל אזרחי ישראל. אני מודה לחברות הסלולר על ההירתמות המהירה. יחד עם חברתי שרת התחבורה מירי רגב, נמשיך לפעול למען חוויית נסיעה נעימה ובטוחה בדרכים, במנהרות ובתוואי הרכבת".

שרת התחבורה מירי רגב: "זו אינה רק בעיה של אי-נוחות הנגרמת עקב ניתוק השיחה והצורך להתקשר מחדש, אלא בעיה בטיחותית העלולה לגרום לתקלות בתקשורת בעת חירום. במקרה של תאונה או רכב תקוע בלב המנהרה, נדרשת תקשורת סלולרית אמינה ומיידית בזמן אמת, אשר כיום במקרים רבים אינה זמינה, ואני גם רוצה להודות לשר שלמה קרעי על שיתוף הפעולה והעבודה המקצועית של המשרד ברשותו.

''תקשורת סלולרית אינה מותרות אלא חלק בלתי נפרד מהתקשורת היומיומית של כל אחד מאיתנו. לא נשלים עם מצב שבו שיחות נקטעות בפתאומיות עקב חוסר קליטה במנהרה. הפתרון הטכנולוגי לכך פשוט וזמין, ומעתה יוודא משרד התחבורה כי במסגרת הקמת כל מנהרה וכל פרויקט אחר שבו אין קליטה סלולרית ישירה, תונח תשתית מתאימה שתמנע ניתוקים".