דגל להט"ב
דגל להט"בצילום: iStock

בעקבות הפרסומים ברשתות על ההפגנה שצפוי ארגון להב"ה לקיים ביום חמישי הקרוב נגד מצעד הגאווה בירושלים, במוקד הפניות של הארגון התקבלה פנייה מפתיעה: א', גבר בן 26 מרמת גן, שראה את הפרסומים על ההפגנה הצפויה נגד המצעד, פנה לארגון בבקשה לסיוע בהתמודדות עם נטיותיו ההפוכות.

לפרטים על ההפגנה ותרומות: לחצו כאן

עם קבלת הפנייה, שוחח אחד מאנשי המקצוע של הארגון עם א', שפירט: "בערך מגיל 14, שזה הגיל שבו רוב בני הנוער פחות או יותר עוברים את השינויים הביולוגיים של גיל ההתבגרות, התחלתי להרגיש את זה. שנים ניסיתי להדחיק את זה, והלכתי בתחושה שאין לי מה לעשות עם זה".

א' שיתף כי היה מודע במשך שנים להפגנות שמקיים ארגון להב"ה נגד המצעד, כאשר במשך שנים חשב כי ההפגנות נובעות משנאה ללהט"בים, אך הפרסום השנה גרם לו לשנות את דעתו ולעשות את הצעד האמיץ בפנייה לסיוע: "שנים חשבתי שהאנשים של להב"ה יוצאים להפגין סתם שנאה, וזה גרם לי עוד יותר להסתגר בתוכי ולהרגיש חסר אונים, כי אמרתי לעצמי, 'אם אלו האנשים שחשבתי שאולי יכולים לעזור לי לצאת מזה, עכשיו בטוח אין לי מה לעשות'.

והשנה, כשקראתי בפירוט על ההפגנה של להב"ה נגד המצעד, גיליתי שאין שם שום שנאה. להפך - יש שם הרבה אהבה: יש שם רצון אמיתי שאנשים שיש להם את אותה בעיה שיש לי יוכלו להקים משפחה, להביא ילדים לעולם. הבנתי שהם מפגינים על התופעה, לא נגדי ולא נגד סתם אנשים אחרים".

בלהב"ה, כארגון האמון על מניעת התבוללות ומתמחה בעיקר בטיפול בקשרים בין זוגות מעורבים, ערכו בדיקה מקיפה אודות המענים המקצועיים המספקים ארגונים ועמותות שונות לבעלי נטיות הפוכות, ובתום הבדיקה וקבלת חוות דעת מקצועיות, הפנו את א' למטפל המקצועי המתאים עבורו.

א' הודה לאנשי להב"ה ולעומד בראשו, בנצי גופשטיין, על המענה המסור ואמר להם: "לכולם יש חלומות בחיים. החלום הכי גדול שלי זה לצאת מהדבר הזה, להכיר אישה שאני אוהב אותה והיא תאהב אותי, ושנקים יחד משפחה, עם ילדים טובים ומתוקים. הלוואי שהחלום הזה יתגשם".

לפרטים על ההפגנה ותרומות לחצו כאן