הדיווח של ענבר טוויזרחדשות 12

כתבת N12 בירושלים ענבר טויזר פרסמה במהדורת חדשות 12 צילום מסך של תכתובת הלקוחה כביכול מקבוצת ווטסאפ של ארגון להב"ה, שבה נכתב על משתתפי "מצעד הגאווה" ביום חמישי הקרוב בירושלים: "אמן תרד אש מן השמיים ותשרוף את כל הגוים במצעד הזה".

יו"ר להב"ה בנצי גופשטיין פנה לטויזר בהתראה לפני תביעה ושאל אותה: "האם יש לך הוכחה שמדובר בקבוצות של ארגון להב"ה? אשמח לראות את שם הקבוצה כדי לוודא". טויזר השיבה לו: "לקבוצה קוראים בנצי גופשטיין".

גופשטיין השיב לה: "אני מנהל, חבר שם? כל אחד יכול לפתוח קבוצה בכל שם שרוצה. אין ללהב"ה או לי שום קשר לזה. ההפגנה היא חוקית. באישור המשטרה וללא אלימות". טויזר התעלמה מהודעתו, ובחרה להשאיר את הציוץ באוויר.

בתגובה, פרסם גופשטיין בחשבון הטוויטר שלו צילום מסך נגדי שלדבריו הגיע אליו מקבוצת ווטסאפ בשם "ענבר טויזר", בה נשלחו הודעות בשמה הקוראות לנסות 'להפליל' אותו: "יש למישהו איזה חומר עסיסי נגד להטבים מקבוצה של להבה/בנצי גופשטיין? אני חייבת לסיים את היום עם משהו עליו...", ולאחר מכן הודעה נוספת: "יודעים מה, אין לכם חומר? משנה את שם הקבוצה לבנצי גופשטיין, מצלמת מסך מפה... תגידו שאני לא מוכשרת".

יובהר כי, גם במקרה זה, אין הוכחה שמדובר בהתכתבות שהגיעה מכיוונה של טויזר ושהיא קשורה לקבוצה המדוברת.

בנצי גופשטיין מסר: "לא ייאמן לאיזה שפל הידרדרה כתבת שעושה הכל כדי להכפיש את להב"ה ואותי בכל מחיר. נניח לרגע בצד את העובדה שטויזר ציטטה את הטקסט שבצילום המסך שהיא עצמה פרסמה באופן מסולף; ברור לכל כי אין לי שום אחריות ויכולת לשלוט על אנשים פרטיים שלא קשורים אליי ושאני לא מכיר שפותחים קבוצות בווטסאפ על דעת עצמם ובוחרים להן את השמות. לא אתפלא כלל אם לא אכן הכתבת עצמה היא שעומדת מאחורי הפייק ניוז המורשע הזה".

גופשטיין הוסיף: "למרות התבהלה והדמוניזציה שהתקשורת מנסה לעשות לי וללהב"ה, אני קורא לציבור לא להירתע ולהגיע להפגנה של ארגון להב"ה נגד מצעד התועבה. יום חמישי, בשעה 15:30, נפגשים ליד הכניסה למרכז מורשת בגין ומשם להפגנה שתתקיים בגן בלומפילד - הפגנה חוקית למהדרין, מאושרת בידי המשטרה, ללא אלימות".

ענבר טויזר מסרה: "ההודעות של פעילי להב"ה שפורסמו במהדורה אלו הודעות אותנטיות. הכותבים הם פעילים בולטים בלהב"ה, חלקם עסקו בגיוס כספים, מזדהים כתומכים של להב"ה ומעלים לרשת תמונות עם סמלי הארגון כשהם לצדו של בנצי גופשטיין. אחד הכותבים נעצר ונחקר בשנה שעברה על עבירות איומים והסתה ברשת. לעומת זאת, מי שבחר להפיץ הודעות שקריות ביודעין הוא בנצי גופשטיין שפיברק הודעות בשמי בניסיון מכוון לפגוע בשמי הטוב ובעבודתי העיתונאית".