גינת אוסף כדור הערב מול ירושלים
גינת אוסף כדור הערב מול ירושליםצילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

את העונה הסדירה סיימה הפועל ירושלים במקום השני בטבלה כשהדיחה משם במחזור הסיום את הפועל תל אביב. הערב (רביעי) הנקמה הגיעה ובגדול.

היה זה במסגרת המשחק הראשון של סדרת חצי הגמר בין שתי האדומות הבכירות של הכדורסל הישראלי. אמנם העונה כל המשחקים בין השתיים הללו הסתיימו בניצחון האורחים, אך הפעם זה היה משפיל במיוחד.

אחרי שהצליחה לקלוע רק 8 נקודות ב-10 הדקות הראשונות, ירושלים שאירחה את המשחק הראשון בסדרת חצי הגמר באולמה הביתי היכל הפיס ארנה שבבירה, קלעה רק 15 נוספים ברבע השני ולמחצית ירדה בפיגור שיא כשהיא קולעת סך הכל 23 נקודות בלבד במחצית אחת.

למעשה, 23 הנקודות של ירושלים ב-20 הדקות הראשונות הן שיא שלילי חדש בתולדות המועדון בפלייאוף, כאשר זו גם המחצית ההתקפית השישית הכי גרועה בכל תולדות הפלייאוף לאורך השנים. מול 40 נקודות של האורחים מת"א, לירושלמים לא באמת היה סיכוי.

וכך זה גם נראה. צוות האימון והשחקנים של ירושלים ויתרו על המשחק כבר בפתיחת המחצית השניה, כאשר הפער הלך ותפח וכבר עמד על מעל ל-30 נקודות. עם הירידה לרבע האחרון והמכריע הראה לוח התוצאות 64:38 לזכות התל אביבים כאשר הרבע האחרון היה כבר לפרוטוקול בלבד.

למעשה, הפועל תל אביב ניצחה את ירושלים בנשק שלה עצמה עם הגנה אדירה שכפתה איבודים והחטאות ובכל הזדמנות רצו אלה לסל בצד השני. זה נגמר עם 86:55 להפועל תל אביב שעולה ליתרון בסדרת חצי הגמר ומנחילה לירושלים את הפסדה הגדול ביותר מזה שנתיים, כאשר גם אז הפסידה ב-31 נקודות הפרש למכבי ראשון לציון.

לא רק זאת, אלא שהפעם האחרונה בה הפועל ירושלים קלעה 55 נקודות במשחק, הייתה אי שם ב-2017, לפני יותר משש שנים.

האם מחזיקת הגביע שרשמה עונה אדירה בכל המפעלים ומאמנה הסרבי דז'יקיץ' שקיבל את תואר מאמן העונה הערב, יסיימו את העונה מוקדם מהצפוי כבר בעוד שלושה ימים בלבד?