איתמר בן גביר ואלמוג כהן
איתמר בן גביר ואלמוג כהןצילום: Yonatan Sindel/Flash90

חבר הכנסת אלמוג כהן מעוצמה יהודית התייחס היום (חמישי) בכאן רשת ב' להחלטת ראש מפלגתו, השר איתמר בן גביר, להדיח אותו מוועדת חוץ וביטחון.

"אני מאוכזב מאיתמר ברמה האישית", אמר כהן והוסיף: "זה דבר לא נעים, לא אשקר - אבל אני לא מרגיש שחברי הסיעה שותפים מלאים לדבר הזה".

"לא חושב שזה משליך על המשך העשייה הציבורית שלי", אמר כהן על הדחתו, ושיתף בתחושותיו: "אני אולי דעתן, ואני מאמין שעלי להגיד את דעתי גם אם היא לא כל כך פופולרית. זה דבר שהוא לא נעים, לא אשקר, אבל אני לא מרגיש שחברי הסיעה שותפים מלאים לדבר הזה. מצד שני, עברתי דבר או שניים בחיי, ואני חושב שכאנשים בוגרים אנחנו צריכים לדבר על הדבר הזה".

על תפקוד בן גביר כשר לביטחון לאומי אמר כהן: "הוא משתדל לעשות את הדברים בצורה נכונה, אבל אני חושב שהדברים במשרד הזה ספציפית, שהוא מקצועי ומדיד, המקצועיות בסוף חייבת להיות לפני הכול". על מעמדו במפלגה: "לא להקשיב לעצות שלי זו טעות - אני בעל הניסיון הגדול ביותר במפלגה בלוחמה בפשיעה ובטרור. אבל בסוף ההבנה היא ברורה שגם השר רוצה לעשות טוב, בוודאות, וגם התקציב שקיבל הוא טוב. השינויים לא מגיעים ברגע".

בשבוע שעבר הודיע השר בן גביר לאלמוג כהן כי החליט להדיחו מוועדת החוץ והביטחון של הכנסת. בכאן חדשות דווח כי שבוע קודם לכן הודיע כהן שהאולטימטום שהציב בן גביר לנתניהו בעניין הנגב והגליל לא מקובל עליו - דבר שגרם לכעס מצד בן גביר, שטען שההתנהלות של כהן פגעה בנגב ובגליל וכי הוא נהג בכפיות טובה כלפיו, ועל כן הוא מבקש להדיח אותו מהוועדה.