הציוץ המאיים
הציוץ המאייםצילום: טוויטר

יו"ר ארגון להב"ה, בנצי גופשטיין, הגיש תלונה במשטרה לאחר שאיש הקהילה הלהט"בית פרסם ציוץ ובו איומים על חייו של גופשטיין.

האיש פרסם בחשבון הטוויטר שלו תמונה מחדר כושר, תייג את גופשטיין וכתב: "אימון אחרון לפני מצעד התועבה מחר בירושלים. אם אתה גבר תפגוש אותי מחר ב-17:00 מחוץ לשערי כנסת ישראל רק אתה ואני, תראה מה זה טרור להט"בי אמיתי".

גופשטיין מסר לאחר הגשת התלונה: "אותם 'ליברלים' שמספרים לכולנו על חופש הביטוי, הם סותמי הפיות והאנשים הכי מסוכנים. זהו הטרור הלהט"בי בהתגלמותו: לספר לכולם כמה צריך 'לקבל' ו'להכיל' אותם, ובמקביל לאיים על כל מי שמעז לחשוב אחרת מהם. אני מקווה שבמשטרה ובייחוד בפרקליטות האמונה על פתיחה בחקירה בעקבות הסתה, ידעו לפתוח בחקירה נגד אותו מסית שמאיים לפגוע בי, כפי שהם יודעים לעשות היטב על כל רבע ציוץ כזה שמעלה אדם המזוהה עם הימין".

בנצי גופשטיין
בנצי גופשטייןצילום: יהונתן גוטליב

בתוך כך, סקר של מכון מסקר שיזמה קרן 'בחירה' מגלה מה חושב הציבור הירושלמי על קיום מצעד הגאווה היום (ה') ברחובות העיר.

87% מתושבי ירושלים אינם מתכוונים להשתתף במצעד או לצפות בו, 79% מתושבי העיר מתנגדים או אדישים לקיום המצעד בעיר, זאת לעומת רק 21% בלבד שהעידו כי תומכים בקיום המצעד.

עוד עולה מהסקר כי לפחות 87% מתושבי העיר שהצהירו שלא ישתתפו ולא יצפו במצעד חשים בין היתר תחושות קשות כמו פגיעה, בושה ועצב מקיום המצעד. כ- 70% קוראים לעירייה שלא לתמוך במצעד ולא לתלות דגלי גאווה ברחבי העיר.

כמו כן, למעלה מ-55% טוענים שהמצעד נכפה על תושבי העיר ופוגע בקדושתה של ירושלים וכ-60% סבורים שאסור היה לבג"ץ לכפות את קיום המצעד שהונחת על הציבור באמצעות מניפולציה רגשית ערכית.

הרב דרור אריה, מייסד קרן בחירה: "הסקר מעודד ומשמח, ירושלים אומרת 'לא' בוהק לניסיון הכפייה האנטי נורמלי. לתושבי ירושלים חשוב לשמור על הצביון המיוחד של העיר, קיום מצעד הגאווה מהווה פגיעה קשה ברגשותיהם של תושבי ירושלים, יהודים וערבים כאחד. המצעד בירושלים לא תורם ללהלהט"בים, להפך, הוא פוגע במי שרוצה להתמודד עם נטייתו ולבנות משפחה נורמטיבית, ואף מגביר את הקרע והניכור בין האוכלוסיות השונות שנפגעות כתוצאה מהכפייה החילונית בשם הנאורות, אני מקווה שראש העיר משה ליאון יראה את הכאב של תושבי העיר ויפעל אחרת בקדנציה הבאה שלו כראש העיר ירושלים".