אוהדי הפועל ירושלים. יחזיקו ב-10% ממניות הקבוצה
אוהדי הפועל ירושלים. יחזיקו ב-10% ממניות הקבוצהצילום: אודי ציטיאט, מנהלת הליגה

עכשיו זה סופי - בעלים חדשים להפועל ירושלים. מתן אדלסון השלים היום (חמישי) את העסקה לרכישת קבוצת הכדורסל של הפועל ירושלים, מחזיקת גביע המדינה בכדורסל.

כזכור, כבר לפני חודשיים הודיעה קבוצת הרכישה של הפועל ירושלים על מכירת מניותיהם לאדלסון, בנו של איש העסקים היהודי והפילנטרופ שלדון ז"ל.

היום, השלים אדלסון הבן את רכישת המועדון האדום מהבירה כאשר לאחר השלמת העסקה יחזיק אדלסון ב-90% ממניות הקבוצה ועמותת האוהדים תחזיק ב-10% הנותרים.

כפי שהצהיר אדלסון בחודש מרץ, הקבוצה נרכשה מתוך תשוקה רבה לכדורסל ולישראל ומתוך אמונה כי יצעיד את הקבוצה לפסגת הכדורסל הישראלי והאירופאי, כפי שקרה כבר העונה כאשר ירושלים הגיעה עד לגמר ליגת האלופות של פיב"א שם הפסידה לבון הגרמנית ונותרה עם המחמאות בלבד ועם תואר סגנית אלופת אירופה בכדורסל.

אמש, פתחה ירושלים את חצי גמר הפלייאוף של ליגת העל בכדורסל, ליגת ווינר סל, ברגל שמאל כשהובסה באולמה הביתי, היכל הפיס ארנה שבבירה בידיי הפועל ת"א ב-31 נקודות הפרש ורחוקה הפסד אחד מהדחה מאכזבת.

עם זאת, אדלסון רואה לטווח ארוך ולא מתרגש מההפסד, כאשר לאחר השלמת העסקה היום אמר: "אני נרגש מאד להפוך היום לבעלים של קבוצת הכדורסל הפועל ירושלים. לפניי משימה חשובה ואני בטוח כי יחד עם האוהדים הנפלאים, השחקנים, המאמנים וצוות הקבוצה נהפוך את הקבוצה לטובה בישראל ולפנים של הכדורסל הישראלי בעולם".

אדלסון הודה למי שהחזיקו עד כה בקבוצה האדומה מהבירה, כשהוסיף, "אני מודה למייקל דיוויס, משה גרינברג, אייל חומסקי, אורי אלון וצוותם על כל מה שעשו למען הפועל בשנים האחרונות ועל השבועות האחרונים ומקווה להמשיך ולראות אותם בארנה בעתיד".

אדלסון וצוותו שוקדים בשבועות האחרונים על בניית תוכנית רב שנתית אותה יציג הבעלים החדש במסיבת עיתונאים לאחר סיום העונה.