זירת הירי סמוך לנווה צוף
זירת הירי סמוך לנווה צוףצילום: שגב סגל/TPS

מחבלים ירו הערב (חמישי) לעבר עמדה צבאית סמוך לנווה צוף. לא היו נפגעים בין החיילים אולם הירי שהשיבו הכוחות פגע באב ובנו הפלסטינים.

צוותי מד"א שהוזעקו למקום יחד עם כוח רפואה של צה"ל ונציגי אגף הביטחון של מועצת בנימין טיפלו בילד פלסטיני שנפצע מהירי באורח אנוש וגבר כבן 40 שנפגע באורח קשה.

לאחר פעולות החייאה ממושכות וכאשר ליבו של הפעוט חזר לפעום, הוא פונה באמצעות מסוק לבית החולים שיבא בתל השומר במצב קשה ולא יציב כשהוא מונשם. הגבר בן ה-40 פונה במצב קשה על ידי הסהר האדום לטיפול בבית חולים בשטחי הרשות הפלסטינית.

המסוק שפינה את הילד הפלסטיני לבית החולים
המסוק שפינה את הילד הפלסטיני לבית החוליםצילום: דוברות מועצת בנימין

חובש בכיר במד"א גדי אמיתון סיפר: "תושבים בישוב שמעו את קולות הירי ודיווחו על האירוע ואני הוזנקתי למקום ע"י מוקד מד"א. הגענו לכיכר הכניסה המזרחית של הישוב וראינו את הגבר והתינוק שוכבים על המדרכה כשהם סובלים מפצעי ירי בגופם. מיד התחלנו בטיפול רפואי שכלל עצירות דימומים וחבישות. הגבר פונה ע"י אמבולנס של הסהר האדום לשטחי הרשות. ואנחנו ביצענו פעולות החייאה בתינוק שהיה מחוסר הכרה. יחד עם כוח רפואה צבאי שהגיע למקום נלחמנו על חייו עד שליבו חזר לפעום. תיאמנו נקודת חבירה עם מסוק שנחת בסמוך והוא מפנה את התינוק לבית החולים כשמצבו קשה ולא יציב".

מדובר צה"ל נמסר כי לאחר תחקור ראשוני עולה כי שני הפלסטינים נפגעו ככל הנראה מאש חיילי צה"ל, שהשיבו בירי לעבר המחבלים.

נמסר כי "מחבלים ירו לכיוון היישוב נווה צוף. כוח צה"ל שאבטח בעמדה צבאית סמוך ליישוב הגיב בירי של מספר כדורים. כוחות צה"ל פתחו בסריקות אחר המחבלים. לאחר הירי שני פצועים פלסטינים הגיעו לקבלת טיפול רפואי בכניסה ליישוב. אחד הפצועים, בן השנתיים, פונה במסוק צבאי לבית חולים ישראלי".

"מתחקור ראשוני עולה כי שני מחבלים ביצעו ירי במשך מספר דקות לעבר היישוב, כוח צה"ל זיהה את הירי והשיב בירי. מסתמן שכתוצאה מהירי של הכוח נפגעו שני הפלסטינים. צה"ל מצר על פגיעה בבלתי מעורבים ופועל למניעת אירועים מסוג זה. האירוע מתוחקר", אמרו בצה"ל.