אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: iStock

ברון הסמים פבלו אסקובר אמנם נהרג לפני למעלה מ30 שנה, אבל ההשפעה שלו על האזור עדיין נמשכת גם בימינו. לאחר מותו של המאפיונר, ברחו ארבעה היפופוטמים מן גן החיות הפרטי שבנה לעצמו וכיום הם הפכו למין פולש ולסכנת חיים לתושבים.

לאחרונה, החליטה ממשלת קולומביה להילחם באוכלוסיית ההיפופוטמים הגדלה בשטחה, כאשר לפי ההערכות היא מונה קרוב ל150 פריטים שחיים בנהרות. ההיפופוטמים, שזכו לכינוי "היפופוטמי קוקאין", מתרבים במהירות והפכו כבר לחלק בלתי נפרד מהנוף של קולומביה. לפי החוקרים, מלבד החשש של תקיפת בני אדם, ההיפופוטמים כמין פולש עשויים לשנות באופן דרסטי את המערכת האקולוגית בסביבה.

לפי התוכנית, הממשלה עתידה להעביר 70 היפופוטמים, כאשר השבוע החלו בהעברת 10 פריטים לשמורה ייעודית במקסיקו. העברת חיות השוקלות בממוצע בין 1,500 ל1,800 ק"ג, לא עומדת להיות קלה. לפי ההערכות ההעברה הקרובה של עשרת החיות עשויה לעלות קרוב לחצי מיליון דולר ועלות ההעברה של שאר הפריטים תעמוד על מיליוני דולרים. חלק גדול מן הסכום קשור דווקא לחומר ההרדמה הרב הנדרש בשביל להרדים היפופוטם לפני שניתן להעלות אותו לשמיים.

לפי הדיווח בInsider העברת ההיפופוטמים תתבצע כך שלאחר ההרדמה שלהם הם יועברו לארגזי ענק ומשם ייסעו לנמל התעופה במשאיות ייעודיות. העברת חיות כבדות היא בעיה לוגיסטית שקשורה גם למשקל של החיות אך גם לצורך לשמור על בריאותם. לפני כשנתיים זכה צוות מחקר מאוניברסיטת קורנל בפרס "איג נובל" על המחקר שעשה בהעברת קרנפים שחורים בדרך הטובה ביותר.

החוקרים גילו כי בעלי החיים הכבדים מסוגלים לנשום טוב יותר דווקא כאשר מעבירים אותם הפוכים כשהם קשורים ברגליהם. החוקרים אמרו אז כי הם עתידים לחקור את דרך ההעברה הטובה ביותר גם של היפופוטמים וג'ירפות, אך עד אז נראה שההיפופוטמים יועברו בעזרת מטוס בדרך הישנה והטובה.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!