דרבי תל אביבי בגמר הפלייאוף
דרבי תל אביבי בגמר הפלייאוףצילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

מיד עם ניצחונה האדיר של נבחרת הנוער של ישראל בכדורגל לחצי גמר המונדיאליטו, על חשבון נבחרת ברזיל החזקה, במנהלת ליגת העל בכדורסל, ליגת ווינר סל, החלו במרתון שיחות.

הסיבה: על פי לוח המשחקים, המשחק הראשון בסדרת גמר הפלייאוף, בין מכבי להפועל ת"א תוכנן להתקיים ביום חמישי הקרוב בשעה 21:15 ובסמוך לשעת משחקה של נבחרת הנוער של ישראל בשלב חצי גמר המונדיאליטו שיחל בשעה 20:30.

מיד עם העפלתם לגמר לראשונה מאז 2005, על חשבונה של מחזיקת הגביע מירושלים, בהפועל תל אביב סירבו לדחות או להקדים את משחק הגמר הראשון בסדרה מול היריבה העירונית מכבי, בשל ההתנגשות עם משחק נבחרת הנוער בחצי גמר המונדיאליטו.

בשל סירובה של הפועל תל אביב, הודיעו במנהלת ליגת ווינר סל, על קיום סדרת הגמר כמתוכנן, כאשר המשחק הראשון שייערך בהיכל מנורה יתקיים ביום חמישי הקרוב, המשחק השני יתקיים בדרייב אין באותה שעה ביום ראשון שלאחריו וביום שלישי בשבוע הבא בשעה 21:00 יתקיים בהיכל מנורה משחק 3, אם יהיה בו צורך.

בינתיים, במכבי ת"א מסרבים למכור כרטיסים לאוהדי היריבה העירונית למשחק הראשון בסדרת הגמר, כאשר שם טוענים כי יש להפעיל סעיף של "מצב חירום" בשל השלכת האבוקות על ידי אוהדי הפועל ת"א במשחק הדרבי לפני שלושה שבועות שגרם לפינוי אוהדי מכבי ת"א מחשש לפגיעה בחיים.

במכתב ששלחו לאיגוד הכדורסל ולמנהלת הליגה נכתב כי אוהדי הפועל ת"א וכמוהם אוהדי חולון, גרמו לנזק ולשריפת הרשת המיוחדת שהותקנה בכדי לשמור על חייהם של יושבי היציע ובשל כך הם מבקשים להפעיל את סעיף "מצב חירום" שיאפשר להם לא למכור את 1,500 הכרטיסים שמיועדים לאוהדי הקבוצה האורחת.

זו לא הפעם הראשונה בה מכבי מסרבת לשחרר לאוהדי הפועל כרטיסים, כאשר גם בדרבי הראשון של העונה הנוכחית סירבו לכך. בהפועל תל אביב פנו אז לבית הדין של איגוד הכדורסל בכדי לקבוע ניצחון טכני בשל אי עמידה בתקנון מצידה של מכבי ובסופו של דבר זו התרצתה ושיחררה את הכרטיסים למכירה. האם כך יקרה גם הפעם?