שר ירושלים ומסורת ישראל מאיר פרוש השתתף בכנס ירושלים של ערוץ 7 ועיתון 'בשבע' בניו יורק והתייחס בפתח דבריו להטרדות שספג ח"כ שמחה רוטמן ממפגינים בעיר האמריקנית.

"ראיתי מרחוק את המפגינים. הפגנות זה דמוקרטי. אני מביע צער על מה שעשו לשמחה רוטמן, אחד הח"|כים היעילים והבולטים בכנסת הזו. חבל שלא יודעים לצייר גבולות - אבל הפגנות זה דבר דמוקרטי".

פרוש נשאל כיצד הוא מתייחס לנראות של הממשלה ולמתקפות נגד המפלגות החרדיות וענה: "אני לא יכול להבין שאלה שקוראים להפגנות, למה הם מבליטים את עניין הדתיים? כי מה? הדתיים הם לא שווי זכויות? הממשלה הזו לפני שנה וחצי, העבירה 54 מליארד שח לפלסטינים, לערבים, שלא רק שהם לא משרתים, יש מהם בהנהגה שקוראים לא לשרת".

לדבריו, "הם מרגישים שבאמצעות דיבור על חרדי, זה יוסיף להם קולות. אבל הרבה דברים שנתניהו עשה לפיד צעד נגד זה, ובסוף אימץ את זה, כמו חוקים נורווגיים, מה שקרא לזה בזבוז. כשהוא היה בשלטון, השאיר את זה. גם לפיד ואנשיו היו מוכנים לתת לנו הרבה מאוד כסף לחינוך שלנו, כשהוא רצה שלא יצביעו נגד התקציב".

"אני מאוד מקווה שאחרי שהעברנו את התקציב, הממשלה הזו יש לה לפחות שנה וחצי בלי דיונים והתכתשויות סביב תקציב, והיא עולה על דרך המלך", סיכם.