השר אופיר אקוניס בכנס ירושלים בניו יורק
השר אופיר אקוניס בכנס ירושלים בניו יורקצילום: חיים טוויטו

שר החדשנות, המדע והטכנולוגיה של ישראל אופיר אקוניס השתתף בכנס ירושלים של ערוץ 7 ועיתון 'בשבע' בניו יורק והתייחס לטיעונים לפיהם הדמוקרטיה הישראלית בסכנה לאור הרפורמה המשפטית.

"אין סכנה לדמוקרטיה הישראלית. הדמוקרטיה הישראלית יציבה, חזקה, זו הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון ואני מציע שאף אחד לא יטיף לי, לראש הממשלה או לאף אחד מהקואליציה על דמוקרטיה. אנחנו יודעים שהיו בחירות וזה רצון העם, זו הדמוקרטיה האמיתית", אמר אקוניס.

הוא הוסיף, "המדיניות של ראש הממשלה היא להביא לכנסת את הרפורמה השיפוטית בהסכמה עצומה ואני מקווה שנוכל לסיים את מושב הקיץ של הכנסת בדרכי שלום".

אקוניס התייחס לטענה לפיה בישראל יש השפעה של המחאה נגד הרפורמה על ההייטק הישראלי. "ישראל היא מובילה עולמית בתחום הייטק. חתמתי על 30 הסכמים עם מדינות ברחבי העולם, כולם רוצים ללמוד מאיתנו איך להיות אומת היי טק. אני רואה ב-food tec את הסייבר הבא אם תרצו. אנחנו רואים שזה צריך להוביל את התעשייה. אנחנו עוסקים בבינה מלאכותית, קוונטים, טכנולוגיות מים, אגריטק ואני אופטימי לגבי העתיד שלנו. אמרתי לוועדה בכנסת תפסיקו להגיד דברים רעים על הדמוקרטיה הישראלית ועל התעשייה הישראלית".