אושיית הרשת נטלי דדון, שמשמשת בתפקיד שגרירת הסברה של ההתיישבות בבנימין, סיפרה בכנס ירושלים של ערוץ 7 והעיתון 'בשבע' מדוע בחרה להתמקד בהסברה למען ישראל.

"אני כל כך נרגשת להיות כאן. זה כבוד גדול מאוד עבורי. אני יכולה לראות בתמונות שהתאהבתי מאז הצעד הראשון שעשיתי בהתיישבות. ממש בכיתי. הרגשתי שכל התשובות שחיפשתי נמצאות במקום הזה שבו קיבלתי תשובות לגבי הארץ המובטחת שבה הכל החל", אמרה דדון.

לדבריה, היא שילמה מחיר לא פשוט על ההחלטות שלה. "אני חושבת שאנחנו צריכים לשאול את הקב"ה. ככל שאני לומדת יותר תורה ולומדת על הזהות שלי - זה גורם לי לרצות לצרוח את האמת חזק יותר - ולספר אותה לעולם. כולנו מוקפים בהרבה חדשות מזויפות. פעם ידעתי שמה שהראו לי בחדשות הוא האמת. ככל שאני לוקחת יותר אחריות על המידע שאני מקבלת, יש לי אחריות על המדינה שלי. זה מה שמחזיק אותי וכל עוד אני יודעת שהאמת איתי, זו השליחות שלי".

"כשאתה אותנטי במדיה החברתית, אתה לא יכול לזייף את זה לאורך זמן. זה עולם מזויף מאוד, אנשים מראים לך רק את הדברים הטובים, חופשות וכל היופי שבחיים, אבל אנחנו צריכים לדעת שיש עוד. לנו יש אחריות על האופן שבו אנו משתמשים בכלים אלה", סיכמה.

אליענה פסנטין, מנהלת דסק חו"ל במועצת בנימין, סיפרה במושב יחד עם דדון כיצד הגיעה לעסוק בנושאי הסברה במועצה. "אני במקור מאזור מפרץ סן פרנסיסקו. בהתחלה עלינו להרצליה פיתוח, ועשינו עלייה שנייה לבנימין. החברים שלנו אמרו לנו למה אתם רוצים ללכת לגבעות עם המתנחלים האלה? ואז התחלנו לפתוח את הדלתות שלנו לישראלים ולאנשים ברחבי העולם. כך הפכנו לפעילים וכך הגעתי לתפקיד שלי. אני מזמינה משלחות לבקר אותנו ואנחנו מספרים את הסיפור שלנו בתשוקה גדולה".